Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

GM otevřel nový závod v Rusku

GM otevřel nový závod v Rusku
Za účasti ruského presidenta Dmitrije Medvědova byl v pátek 7. 11. 2008 otevřen v Petrohradu zcela nový montážní závod koncernu General Motors. Závod, jehož vybudování přišlo asi na 300 milionů USD, přidá svoji kapacitu až 70 000 vozů k dosavadní kapacitě více než 100 000 vozů ročně již existujících společných a partnerských projektů GM v Rusku.
V novém závodě v Petrohradu se budou vyrábět SUV modely Opel Antara a Chevrolet Captiva, koncem roku 2009 se pak připojí i výroba modelu Chevrolet Cruze. Flexibilní koncepce závodu umožňuje pružnou adaptaci výroby na nejrůznější modely.

GM,svět novinek,testy,zajímavosti

„Otevření nového závodu podtrhuje náš zájme o bližší spolupráci s Ruskem," říká Carl-Peter Foerster, president GM Europe. „Nový závod upevní naši pozici nejsilnějšího zahraničního výrobce automobilů v Rusku, což je na tomto rostoucím trhu velmi důležité." Nový závod GM v Shushary (předměstí Petrohradu), je již třetím výrobním závodem v Rusku, kde se vyrábějí modely GM.
GM,svět novinek,testy,zajímavosti
V Togliatti funguje společný podnik GM Avtovaz, produkující SUV modely Chevrolet Niva, v Kaliningradu montuje partnerská firma Avtotor různé modely značek Chevrolet, Cadillac a Hummer určené pro ruský.
„Investice GM do moderního, flexibilního závodu je investicí do budoucnosti," říká Valentina Matvienko, gubernátorka petrohradské oblasti. „Jsme hrdí na to, že GM otevřel svůj první závod druhého století své existence právě u nás."
V období leden až září 2008 koncern GM téměř zdvojnásobil své výkony na ruském trhu - konkrétně se v Rusku prodalo 256 765 automobilů koncernu GM, což je o 44 procent více než ve stejném období předchozího roku.
GM,svět novinek,testy,zajímavosti
Tržní podíl GM v Rusku činí 11 %, což z GM dělá vedoucí zahraniční automobilovou značku na druhém nejsilnějším evropském trhu!
Prodeje Chevroletu v Rusku vzrostly během prvních devíti měsíců tohoto roku o 33,5 %, resp. o 44 145 kusů na celkových 175 798 automobilů. Opel je nejrychleji rostoucí značkou na ruském automobilovém trhu - od ledna do září se v Rusku prodalo 78 051 vozů Opel, což představuje nárůst o 73,3 %.
Martin Březina (11. 11. 2008)

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

solobus

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (19 hlasů)
  • ano (90 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz