Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

Auto roku 2008 přichází na český trh

Auto roku 2008 přichází na český trh
Oficiálně byl i na český trh uveden nový Fiat 500. Přesně po 50 letech druhá generace legendarního miniauta. Jeho znovuzrození vyvolalo obrovský úspěch a Fiat 500 se stal „Autem roku 2008". 58 novinářů z 22 zemí celé Evropy zvolilo autem roku už devátého fiata.

Fiat 500,svět novinek,testy,zajímavosti

Druhá skončila Mazda 2 před Fordem Mondeo. Další místa obsadila Kia cee´d, Nissan Qashqai, Merceds Benz třídy C a Peugeot 308.
Dealeři v Itálii mají na dlouhé měsíce dopředu vyprodáno, titul auta roku 2008 je tedy nejsladší třešničkou na malém italském tiramisu. Italové auta roku stavět umějí, zatím žádná jiná automobilka nebyla v téhle anketě, která se koná od roku 1964, úspěšnější. Fiat vládl automobilové Evropě už osmkrát. Pokud připočítáme ještě Alfy Romeo a Lancii Deltu, které pod křídla Fiatu také patří, vyjde nám dokonce jedenáct prvenství.
Fiat 500,svět novinek,testy,zajímavosti

Nový Fiat 500 vychází vzhledově ze svého předchůdce, i když je zcela moderní. Designéři se však poučili z chyb reinkarnace nového brouka a vytvořili sice větší, ale stále miniautomobil s perfektním image. Automobil je dlouhý 355 cm, široký 165 cm a 149 cm vysoký a karoserie je postavená na podvozku o rozvoru 2,3 metru.
Fiat 500,svět novinek,testy,zajímavosti
Od prvního okamžiku prodeje jsou k dispozici tři agregáty. Nejmenší je dvanáctistovka o výkonu 50 kW, silnější je agregát 1.4 16V se 73 kW. K dispozici bude i známý vznětový Multijet 1,3 l o výkonu 55 kW. Motory jsou k dispozici s manuálními pěti- a šestistupňovými převodovkami. Nový Fiat 500 se vyrábí v závodě Tychy, kde se příští rok má najet na plný provoz. Výsledkem má být výroba 120 000 kusů za rok.

vrátit se zpět
Info

Svět aut

pmt

chytrydopravce

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (19 hlasů)
  • ano (90 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz