Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

VW PASSAT TSI ECOFUEL

SVEZLI JSME SE
VW PASSAT TSI ECOFUEL
Text a foto: Martin Březina

Světový unikát

Nechci samozřejmě představovat Volkswagen Passat Variant, tenhle model je stálicí nejen na českých silnicích. Jenže německý gigant přišel se světovým unikátem. Nabídku rozšířil o nový Passat Variant TSI EcoFuel s pohonem na zemní plyn kombinovaným s efektivní technikou twincharger - turbodmychadlo plus kompresor.

VW PASSAT TSI ECOFUEL

Volkswagen je prvním výrobcem na světě, který u tohoto pohonu nabízí přímé vstřikování s přeplňováním. Navíc s dostatečným výkonem a stále komfortním prostorem. Pravdou je, že pořídit si tento vůz má asi smysl, když máte po cestě plnící stanici CNG. Neboť dojíždět neustále na benzin by ztrácelo na záměru šetřit finance a životní prostředí. Na první pohled se dá ekologický model rozpoznat od klasického asi jen nápisem „ecofuel" pod pravým zadním světlem a případnou samolepkou CNG.
VW PASSAT TSI ECOFUEL
   
Bivalentní koncepce pohonu představuje jízdní dosah až 940 kilometrů. 480 km na CNG a 460 kilometrů na benzin. Primárně je vůz koncipován pro provoz na zemní plyn. Teprve až dojde, automaticky se pohon přepne na benzin. Pohony nelze libovolně přepínat. Pokud vám dojde plyn, přechod na benzin vůbec nepoznáte. Upozorní na to jen nápis na informačním panelu na přístrojové desce. Tři nádrže na CNG pojmou 21 kg plynu a jsou umístěné pod podlahou zavazadlového prostoru. Chybí tak rezervní kolo. Ocelové nádrže jsou kryty přídavným plastovým ochranným obalem a mají trojnásobně elektromagneticky jištěné ventily. Další integrované bezpečnostní systémy vylučují nechtěné naplnění nádrží chybným palivem, tepelná pojistka zabraňuje prasknutí nádrže. Objem benzinové nádrže činí 31 litrů. Vzhledem k tomu, že v České republice je zatím jen 20 stanic CNG, je to určitě rozumná hodnota.
VW PASSAT TSI ECOFUEL

Kombinace přímého vstřikování s přeplňováním dodává „plynovému" passatu dynamiku, na kterou nejsme u vozů na CNG zvyklí. Motor TSI o objemu 1,4 litru se může pochlubit výkonem 110 kW (150 k). S komfortní sedmistupňovou převodovkou s dvojitou spojkou DSG zrychlí z 0 na 100 km za 9,8 s. Spotřeba benzinu se pohybuje v rozmezí 6,8 - 7,2 l/100 km, zemního plynu pak 4,4-4,6 kg/100 km. Emise CO2 dosahují 158-167 g/km při provozu na benzin, 121-124 g/km při provozu na zemní plyn.
VW PASSAT TSI ECOFUEL
 
Ve srovnání s vozidlem vybaveným běžným benzinovým motorem můžete tedy ušetřit až 50 % provozních nákladů a kilometr vás může přijít i na jednu korunu. A to stojí určitě za zamyšlení.
VW PASSAT TSI ECOFUEL

Technická data

Délka: 4 774 mm
Šířka: 1 820 mm
Výška: 1 517 mm
Rozvor náprav: 2 709 mm
Motor: přeplňovaný řadový čtyřválec
Zdvihový objem: 1 390 cm³
Max. výkon: 110 kW (150 k) při 5500/min
Max. točivý moment: 220 Nm od 1500 do 4500/min
Max. rychlost: 208 km/h
Zrychlení 0-100 km/h: 9,9 s  
Spotřeba (město/mimo/komb.): 5,8/3,7/4,4 kg CNG/100 km ´
Objem nádrže: 21 kg CNG + 31 l benzín
Objem zavazadlového prostoru: 513 - 1 641 l
Pohotovostní/celková hmotnost: 1 652/2 200 kg
Základní cena: 780 900 Kč

VW PASSAT TSI ECOFUEL

 

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

recavia

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (26 hlasů)
  • ano (93 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz