Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

VW Golf 1,4 TSI

O tomto modelu se dá v dané kategorii hovořit v superlativech. Na golfu šesté generace se těžko hledá nějaká chyba. Na tom se také shodla porota složená z 59 motoristických novinářů z pětadvaceti zemí na newyor-ském autosalonu a udělila Volkswagenu Golf šesté generace titul World Car of the Year 2009 (Světové auto roku 2009).

VW Golf,testy,svět novinek,auto zajímavosti


Už dlouhé roky si zachovává golf podobnou tvář a ze strany značky Volkswagen se jedná o jasný úmysl. Věhlasný model považuje už 35 let za svůj diamant a nehodlá z něj dělat drahokam jiné struktury. Pouze ho vybrušovat. Patrně jen konzervativní vývoj golfu může být někomu trnem oku.
Konstruktéři přece jen dali šanci k identifikaci dvou posledních generací, zejména zepředu horkou novinku lehce poznáte.
Nový golf poněkud „přitvrdil", má mnohem ostřeji řezané světlomety a značně úzkou masku chladiče.

VW Golf,testy,svět novinek,auto zajímavosti

Příklad si vzal ze svého sportovněji laděného znovuzrozeného sourozence Volkswagen Scirocco a podobnost přední části je jasně zřetelná. Z boku by člověk asi na první pohled zaváhal, zda jde
o pátou či šestou generaci. Novinka má však nová litá kola a přepracovaná zpětná zrcátka, do nichž jsou integrované diody, aby informace o směrových blikačích k řidiči byla na ještě vyšší úrovni. Zadní část zaznamenala
o něco užší světla.

VW Golf,testy,svět novinek,auto zajímavosti

Když usednete za volant a rozhlédnete se po palubní desce, máte pocit, jako byste seděli ve voze vyšší třídy. Kaplička se dvěma kruhovými přístroji a velkým displejem palubního počítače či středový panel s velkou obrazovkou audio systému a navigace ne náhodou připomínají VW Passat CC či novou Škodu Superb. V každém případě se jedná o nanejvýš sympatické a ergonomické řešení. Interiéru vládnou velice kvalitní materiály, jak plasty, tak čalounění. Na předních sedadlech si dvojice díky ideální tuhosti, výbornému bočnímu vedení a dostatečně dlouhému sedáku přímo hoví.
VW Golf,testy,svět novinek,auto zajímavosti
Tříramenný nastavitelný volant díky dostatečné tloušťce věnce skvěle padne do ruky, v nižší výbavě jsem však postrádal jeho multifunkční variantu. Komfortu si však užívají cestující také na zadních sedadlech. Ta jsou konstruována spíše pro dvě osoby, v případě potřeby lze využít i prostřední místo, které však není zcela plnohodnotné. Prostoru je ale vzadu habaděj, pro nohy a nad hlavou až nečekaně. S tímhle autem zkrátka pohodlně odcestuje celé osazenstvo. K dispozici má také dostatečný zavazadlový prostor o základním objemu 350 l, pokud je třeba odvézt podstatně objemnější náklad, lze ho velice jednoduchým sklopením zadních sedadel zvětšit až na 1 305 l.
VW Golf,testy,svět novinek,auto zajímavosti

Benzínový motor 1,4 TSI patří ke špičce v dané nižší střední třídě a je bezesporu chloubou i nového golfu. V našem případě se jednalo o nejslabší čtrnáctistovku TSI o síle 90 kW (122 k), ale i tak si s vozem
o hmotnosti 1 153 kg dobře poradila. Díky turbodmychadlu (bez pomoci kompresoru) se připravte na dynamickou reakci už od nižších otáček a stále výš v celém spektru až po 5 000 otáček. Agregát prakticky neslyšíte,
jeho kultivovanost je skutečně potěšující. Stejně tak výborné odhlučnění interiéru. Ani při vysokých otáčkách a vyšších rychlostech nemusíte uvnitř vozu zvyšovat hlas.
VW Golf,testy,svět novinek,auto zajímavosti
Šestistupňová převodovka šlape jako hodinky, řazení je přesné, lehké, prostě radost si řadit. Stejně tak si s vozem zařádit na dálnici, okreskách a v prudších zatáčkách, kde drží jako přilepený. Podvozek je precizně vyladěný. Pohodlně přijímá nárazy od kol. Skvěle odladěné jsou také posilovače řízení a brzd, zkrátka na míru, abyste měli vše perfektně pod kontrolou.
VW Golf,testy,svět novinek,auto zajímavosti


Chvála v případě nového golfu není skutečně přehnaná, zájemce navíc bezesporu potěší fakt, že je levnější než jeho předchůdce. Námi testovaná verze TSI startuje na 449 900 Kč s DPH, základní a nejslabší třídveřový model 1,4 o síle 59 kW (80 k) stojí 359 900 Kč včetně DPH.

 

 

TECHNICKÁ DATA

Délka: 4 199 mm
Šířka: 1 786 mm
Výška:  1 479 mm
Rozvor: 2 578 mm
Motor: přeplňovaný zážehový čtyřválec
Zdvihový objem: 1 390 cm3
Max. výkon: 90 kW (122 kW) při 5 000/min
Max. toč. moment:  200 Nm při 1 500-4 000/min
Max. rychlost: 200 km/h
Zrychlení 0 - 100 km/h: 9,5 s
Spotřeba (město/mimo/kombi): 8,2/5,1/6,2 l/100 km
Objem palivové nádrže: 55 l
Objem zavazadlového prostoru: 350/1 305 l
Celková hmotnost: 1 153 kg
Základní cena: 449 900 Kč vč. DPH

 

 

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

chytrydopravce

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (26 hlasů)
  • ano (93 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz