Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

Auto do nepohody VW Caddy 4Motion

V polovině března dorazil na český trh oblíbený užitkový model Volkswagen Caddy v provedení 4Motion, tedy s pohonem všech kol. Novinka, kterou ocení zejména podnikatelé v horských oblastech, ve stavebnictví a všichni motoristé, kteří se potřebují občas pohybovat mimo silnice v lehčím terénu, bude k dispozici v obvyklých verzích skříňový vůz, Kombi, Life a také jako Tramper.

Auto do nepohody VW Caddy 4Motion

„Loni 10. září byl VW Caddy 4Motion poprvé představen v Hannoveru a po sedmi měsících je na českém trhu ve všech variantách. Velice nás těší, že můžeme tento nový model v tak krátké době nabídnout českým zákazníkům," byl nanejvýš spokojen vedoucí divize Volkswagen Užitkové vozy Dušan Blaško. Jednotlivé varianty VW poskytl při národní novinářské prezentaci v bývalém vojenském prostoru u Točné v Praze Zbraslavi.
Auto do nepohody VW Caddy 4Motion
„Neexistuje zde jediný konkurent. Renault Kangoo s pohonem všech kol skončil loni. Caddy 4Motion skvěle doplňuje transportera a prostorného tourana. Navíc v úpravě německé společnosti Seikel je zvýšena světlá výška o 29 mm na 192 mm, což už je výška terénního vozu," představoval novinku Dušan Blaško.
Auto do nepohody VW Caddy 4Motion

Volkswagen prezentuje Caddy 4Motion jako auto do nepohody, vůz pro oblasti se složitou dostupností. Jako pohonnou jednotku zvolil osvědčený čtyřválcový turbodiesel 1,9 TDI s nejvyšším výkonem 77 kW a maximálním točivým momentem 250 Nm. Pro přenos hnací síly se používá šestistupňová mechanická převodovka, která zajišťuje hladké řazení na nezpevněném povrchu, čímž se snižuje zatížení spojky.
Auto do nepohody VW Caddy 4Motion
Caddy 4Motion dosahuje na vůz své velikosti skvělých hodnot emisí CO2 ve výši 172 g/km (skříňový vůz) a 176 g/km (Kombi a Life). Tomu odpovídá i nízká kombinovaná spotřeba paliva, která činí 6,6 litru nafty na 100 km, resp. 6,7 l/100 km (Kombi a Life). To znamená, že palivová nádrž o objemu 60 litrů je dostatečně velká na to, aby umožnila teoretický dojezd vozidla téměř 900 kilometrů na jedno natankování. Všechny verze jsou schopny dosáhnout nejvyšší rychlosti 164 km/h. Skříňový vůz zrychlí z 0 na 100 km/h za 13,7 s, verze Kombi a Life potřebují 3,9 s.
Auto do nepohody VW Caddy 4Motion

Oproti verzím s pohonem předních kol došlo u modelů Caddy 4Motion k úpravám konstrukce v celé řadě oblastí. Kromě elektronicky řízené spojky Haldex čtvrté generace připevněné k diferenciálu zadní nápravy mezi ně patří také dvoudílný spojovací hřídel, upravený výfukový systém, který zohledňuje přítomnost diferenciálu zadní nápravy a spojovacího hřídele a nová palivová nádrž. Karoserie dostala dodatečné výztuhy. Zatímco přední náprava je stejná jako u modelů Caddy s předním pohonem, pohon všech kol si vyžádal vývoj nové zadní nápravy. Konstruktéři se v tomto případě rozhodli pro tuhou nápravu, která se vyznačuje extrémní robustností. Listové pružiny a tlumiče byly přizpůsobeny charakteru poháněné nápravy. Speciální plechy integrované do karoserie a vyztužené konzoly tlumičů zachycují síly, které nově působí na karoserii prostřednictvím systému pohonu všech kol. Lze také přiobjednat plechový kryt spodní části motoru.
Auto do nepohody VW Caddy 4Motion

Řešení pohonu všech kol je v případě Caddy 4Motion jednoduché, ale velmi účinné. Sto procent výkonu jde na přední nápravu, dle potřeby se přenáší na zadní nápravu, maximálně však v poměru 50:50. Díky spojce Haldex byl však vůz zvýšen a nejde zvednout klasickým zvedákem. Ve výbavě tak zcela chybí rezerva, k dispozici je pouze Tyre Set. Vzhledem k tomu, že model je určen hlavně pro horské oblasti a složité terény, riziko defektu je bezesporu větší než na klasické silnici. Absence náhradního kola proto přítomné novináře poněkud zarazila. V případě problémů s proraženým kolem je totiž nutné volat servisní asistenci Volkswagenu. Během zkušebních jízd prokázaly všechny varianty dostatečné schopnosti v terénu, i když se nejedná o nějaký tvrdý offroad. V závislosti na typu povrchu spojka Haldex 4 rozděluje ve zlomku sekundy podle potřeby hnací sílu na obě nápravy tak, aby byla zajištěna optimální trakce. Vůz si poradí se stoupáním až 31º a přechodovým úhlem 15º. Nájezdový úhel vpředu činí 15º, vzadu 23º. V kopci je cenným pomocníkem asistent rozjezdu, jenž zabrání sebemenšímu couvnutí. Pohon všech kol také spolupracuje s elektronickým stabilizačním systémem ESP a protiblokovacím systémem ABS. Základní cena vozu startuje na 453 915 bez DPH za skříňovou verzi.
CADDY SKŘÍŇ 4MOTION.
Auto do nepohody VW Caddy 4Motion

Nákladový prostor skříňového vozu Caddy 4Motion poskytuje s objemem 3,2 m3 dostatek místa pro přepravu malých nákladů na krátké vzdálenosti. Do nákladového prostoru je přístup buď zezadu nebo z pravé strany vozidla. Dvoje nestejně velké křídlové dveře zakrývají vstupní otvor o výšce 1116 mm. Tyto dveře lze objednat buď s okny nebo bez oken, na přání se dodávají také zadní výklopné dveře. Nové modely Caddy se vyrábí rovněž s druhými posuvnými bočními dveřmi nebo v provedení bez bočních posuvných dveří také na pravé straně.
Auto do nepohody VW Caddy 4Motion

Maximální šířka nákladového prostoru je 1558 mm a šířka mezi podběhy zadních kol je 1170 mm. Podlaha zavazadlového prostoru je 1781 mm dlouhá a po celé ploše rovná, takže nabízí dostatek místa pro europaletu. V závislosti na výbavě disponuje skříňový vůz užitečnou hmotností až 720 kg. Maximální přípustná hmotnost brzděného přívěsu pak je 1500 kg. Vozy Caddy 4Motion skříňový vůz se dodávají také v proskleném provedení a s třímístnou lavicí v zadní části vozu.
Auto do nepohody VW Caddy 4Motion

Caddy s pohonem všech kol nabízí intuitivní ovládání všech funkcí. Přední sedadla a pracovní prostor řidiče se vyznačují promyšlenou ergonomií. Čelní airbag řidiče je součástí sériové výbavy a jako příplatková výbava se dodává multifunkční volant. Příkladnou využitelnost v každodenním provozu podtrhuje velký počet odkládacích prostorů. K odkládání často používaných pracovních potřeb je možné použít například otevřenou úložnou schránku před sedadlem spolujezdce a dvě další menší odkládací přihrádky na přístrojové desce. Lahve s nápoji o objemu až 1,5 litru je možné zasunout ve svislé poloze do kapes ve výplních dveří, odkud nemohou vypadnout. Na středové konzoli kolem páky ruční brzdy se nalézají držáky nápojů a různé další odkládací prostory. Na velkou polici v plné šířce vozidla nad čelním oknem se vejdou dokonce pořadače formátu DIN A4.
Auto do nepohody VW Caddy 4Motion

 


Ovládací prvky topení, větrání a klimatizace jsou umístěny uprostřed přístrojové desky ve snadném dosahu řidiče i spolujezdce na předním sedadle. Nad ovladači ventilační soustavy mohou být vedle spínačů klimatizace dvě ovládací kolečka příplatkového vyhřívání sedadel. Oproti konvenčním klimatizačním systémům reguluje na přání dodávaný systém Climatronic teplotu automaticky dvouzónově podle nastavené hodnoty.

Auto do nepohody VW Caddy 4Motion

 

CADDY LIFE 4MOTION.
Model určený pro přepravu osob v pětimístném provedení nabízí pohodlí a prostor pro celou rodinu. Zadní sedačky přesvědčí i náročné uživatele dostatečným prostorem pro nohy a dobrým komfortem sezení. Na přání lze objednat také třetí řadu sedadel, kdy se tak z relativně malého vozu stane sedmimístný minibus. V tomto provedení budou mít cestující za jízdy pocit, jakoby seděli v kině, neboť každá další řada sedadel je umístěna ve vyšší poloze než řada předchozí, což ocení zejména děti. Navíc mohou cestující vzadu pohodlně nastupovat a vystupovat bočními posuvnými dveřmi s šířkou 700 mm na obou stranách.Caddy Life 4Motion nabízí velký zavazadlový prostor o objemu až 2850 litrů. Pro větší náklady lze sklopit opěradla zadních sedadel a celou sedačku, dělenou asymetricky v poměru 1/3:2/3, pak překlopit dopředu. Volitelná třetí řada sedaček je snadno vyjímatelná, čímž se zavazadlový prostor prodlouží na 1354 mm. A pokud by snad nestačila maximální užitečná hmotnost sedmimístného provedení ve výši 546 kg, pak může řidič za vůz připojit ještě přívěs o hmotnosti až 1500 kg.

Auto do nepohody VW Caddy 4Motion
Sedadlo řidiče je výškově nastavitelné a volant lze seřídit výškově i podélně, aby byla zajištěna dobrá viditelnost přístrojů a bezpečné řízení. Multifunkční volant se dodává na přání. Pomocí jeho tlačítek může řidič ovládat rádio, navigační systém a telefon. Přední a boční airbagy pro řidiče a spolujezdce jsou součástí sériové výbavy. Caddy Life 4Motion se může pochlubit sofistikovaným konceptem úložných prostorů. Součástí volitelné výbavy jsou prostorné zásuvky pod sedadly řidiče a předního spolujezdce a nad čelním oknem nabízí dodatečný prostor pro uložení různých věcí velká police. Další úložné přihrádky a držáky nápojů se nalézají ve středové konzoli a ve výplních dveří. Klimatizace Climatic je dodávána již v základní sériové výbavě. Vyhřívání sedadel, navigační systém s velkým barevným displejem jsou součástí volitelné výbavy. To platí i pro paket „světla a výhled", mezi jehož různé prvky patří senzor světla a deště a samostmívací vnitřní zpětné zrcátko.
Auto do nepohody VW Caddy 4Motion

 

Systém RNS 510 kombinující rádio s navigací se ovládá prostřednictvím dotykového displeje. Navigační systém vypočítává trasy extrémně rychle a zobrazuje plně barevné výseče map ve formátu 16:9. Navíc je nový systém RNS 510 schopen zobrazovat také topografické podrobnosti na mapách. Na integrovaném pevném disku s kapacitou 30 GB jsou uložena data navigačního systému, je však možné na něj nahrávat rovněž hudební soubory (MP3/WMA). Monitor ukazuje mapy v zobrazení 3D a u vozů vybavených systémem PDC (Park Distance Control) také schématické zobrazení parkovacího prostoru za vozidlem. Kromě toho slouží displej k promítání fotografií a filmů. Integrovaná mechanika DVD přehrává běžné hudební formáty jako MP3 a WMA (Windows Media Audio) a filmy (pouze u stojícího vozidla). V přední části multimediální jednotky je umístěn slot pro paměťové karty SD, z nichž lze načítat a přehrávat hudební soubory ve výše uvedených formátech.

Auto do nepohody VW Caddy 4Motion

CADDY TRAMPER 4MOTION
Právě včas pro turistickou sezonu 2009 bude Caddy Tramper k dispozici také s pohonem všech kol. Caddy Tramper 4Motion vychází z modelu „Life" a představuje cenově dostupné vozidlo pro volný čas, které nabízí dvojlůžko na spaní a současně si zachovává praktičnost pro každodenní využití. Plochu na spaní lze objednat přímo při zakoupení vozu, ale k dispozici je i jako příslušenství a v podobě paketu pro dodatečnou montáž.
Auto do nepohody VW Caddy 4Motion

V modelech Caddy Tramper 4Motion je dvojlůžko vždy na palubě a jeho rozložení je otázkou pouhých několika jednoduchých kroků. Vůz si převáží složenou a bezpečně zajištěnou výbavu na „dobrou noc" jako jakýkoli jiný náklad ve standardním zavazadlovém prostoru, aniž by byla výrazně omezena jeho využitelnost. Vše, co je nutné pro vytvoření dvojlůžka udělat, je sklopit opěradla zadních sedadel dopředu na sedáky a sklopit opěradla předních sedadel dopředu. Poté lze uvnitř vozu rozložit spací plochu o délce přibližně 2,00 m a šířce 1,10 m jako kempové dvojlůžko.
Auto do nepohody VW Caddy 4Motion

Vpředu vozu se roztáhne závěs, který se připevňuje ke standardní odkládací polici nad čelním oknem a k horním úložným síťkám, a díky němuž se interiér zatemní. K matraci se závěs připne pomocí zipu. Nežádoucím pohledům zvenčí brání dále roleta na zadním okně a dvojice odnímatelných úložných kapes, které se namontují na zadní boční okna. Odkládací police pod stropem zůstává i v noci dostupná z dokončeného dvojlůžka. Na přání je k dispozici ventilační mřížka se síťkou proti komárům, jež během spaní zajišťuje přísun čerstvého vzduchu. Stropní zářivka v prostoru pro cestující a dvě halogenové svítilny v zadním výklopném víku poskytují dostatek světla, kdykoli je ho zapotřebí. V případě, že necháte světlo zapnuté celou noc, zabrání kontrola napětí vybití akumulátoru vozu.
Auto do nepohody VW Caddy 4Motion

Další příplatkovou výbavou pro modely Caddy Tramper je stanový přístřešek, který lze připevnit na otevřené víko zavazadlového prostoru a k zemi. Se základním půdorysem 2,30 m x 2,00 m nabízí postačující prostor pro denní kempování. Seznam příslušenství zahrnuje také elektricky ovládané posuvné/výklopné skleněné střešní okno, vyjímatelný chladicí box o objemu 7 litrů a venkovní nábytek se sklápěcím stolkem a dvěma židlemi.

 

Technická data

Délka: 4405 mm
Šířka: 1802 mm
Výška: 1833 mm
Rozvor: 2682 mm
Motor: 1,9 TDI DPF
Zdvihový objem: 1896 cm³
Max. výkon: 77 kW (105 k) při 4 000/min
Max. točivý moment: 250 Nm při 1900/min
Max. rychlost: 164 km/h
Zrychlení 0 - 100 km: 13,7 - 13,9 s
Kombinovaná spotřeba: 6,6 - 6,7 l/100 km
Základní cena (skříň): 453 915 Kč bez DPH

 


Martin Březina (16. 5. 2009)

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

chytrydopravce

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (26 hlasů)
  • ano (93 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz