Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

Seat Ibiza 1,4 16V

„Hračka" nejen pro mladé
Kdyby se španělská značka Seat se svými konkurenty pustila do pomyslné karetní bitvy, mezi její největší trumfy by určitě patřila karta s názvem Seat Ibiza. Jenže i karty stárnou a postupem času se špatně rozdávají. Aby nabídka pěkně létala z ruky, je třeba přijít s novým „listem". A tak se po šesti letech na trhu objevil nový Seat Ibiza. Dynamičtější, mnohem modernější a výrazně mladistvý.
Verzi 1,4 l 16 V jsme si vyzvedli v nezvyklém „uměleckém" provedení, které mělo evokovat, že ve svém segmentu nižší střední třídy útočí nová ibiza zejména na mladší generaci. I když s tímto vozem si určitě „pohrají" i starší generace. Řekl bych, že zde nejde o střed zájmů mezi tímto modelem a Škodou Fabia, Seat novým modelem sleduje trochu jinou skupinu. Chtěl dynamickou ibizu, má ji. Ale nechtěl to příliš přehnat s agresivitou, a to se také povedlo. V dnešním trendu Seat proplul rozbouřenými vodami s rozvahou. Pohled v dřepu na přední část vyvolává pocit, že se koukáte na vyšší třídu, ale zadní část vás zase trochu uklidní. Co si Seat mohl dovolit vpředu, zbytečně nepřehnal vzadu. „Karty" rozložil přiměřeně.

 

Dopravní portál -> testy aut -> seat ibiza

 

 

Interiér svým způsobem překvapí. Má střih budoucnosti, ale když se rozhlédnete, na první pohled toho na palubní desce mnoho není. Ale jen na první pohled. Za chvíli zjistíte, že po ruce máte vlastně všechno, co k pohodlné jízdě potřebujete. Navíc „nakloněné" směrem k řidiči. Jen bych měl dvě výtky. První je určitě zapínání audio systému. Logicky mě napadlo, že to bude největší ovladač. Nikoliv. Než jsem se dopátral, čím vlastně zapnout rádio, trochu jsem se zdržel. A pak ovladač výstražných blikačů, jenž je umístěn za řadící pákou. Při lichých stupních řazení pětistupňové převodovky se k němu těžko dostanete. Jinak je interiér příjemný, sedáky jsou dostatečně dlouhé, sedadla s dobrým bočním vedením. Řidič má k dispozici volant (bohužel ne multifunkční) nastavitelný ve dvou osách, k ideální poloze i nastavitelné sedadlo.

 

Dopravní portál -> testy aut -> seat ibiza

 

 

 Pokud si dvojice vpředu pohodlně sedí, pak osoby sedící vzadu na tom až tak dobře nejsou. Nejde až tak o místo pro nohy, ale spíše nad hlavou. Vzadu bych to doporučoval maximálně do 180 cm. Ocenil jsem zavazadlový prostor, jehož objem je v této třídě hodně nad standardem.
Co však dělá z tohoto auta „španělského prince", jsou jízdní vlastnosti. Zvětšil se rozchod kol a ibiza sedí v zatáčkách jako přibitá. Vůbec celý podvozek se vyvedl a říkal jsem si, proč nekývnou hlavou na otázku, zda si i dospělí dokážou hrát. Jízda s novou ibizou je fakt zábava.

 

Dopravní portál -> testy aut -> seat ibiza

 

 

 Tedy pokud respektujete výkon 63 kW, takže nečekejte závoďák. Ale když si ji držíte na 4000 otáčkách, pak si užíváte slušnou dynamiku. Být Seatem, silného zážehového agregátu bych se vůbec nebál. Tohle auto si s ním určitě poradí.

 

Dopravní portál -> testy aut -> seat ibiza

 

 

TECHNICKÁ DATA
Délka: 4052 mm
Šířka: 1693 mm
Výška: 1445 mm
Rozvor: 2469 mm
Motor: zážehový čtyřválec
Zdvihový objem: 1390 cm³
Max. výkon: 63 kW (85 k) při 5000/min
Max. toč. moment: 132 Nm  při 3800/min
Max. rychlost: 175 km/h
Zrychlení 0 - 100 km/h: 12,2 s
Spotřeba
Město: 8,2 l/100 km
Mimo město: 5,1 l/100 km
Kombinovaná: 6,2 l/100 km  
Objem nádrže: 45 l
Objem zavazadlového prostoru: 284/900 l
Pohotovostní hmotnost: 1025 kg
Základní cena: 304 900 Kč

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

recavia

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (26 hlasů)
  • ano (93 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz