Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

RENAULT LAGUNA COUPÉ

RENAULT LAGUNA COUPÉ

Dravec s francouzským šarmem
Zájemci o exkluzivní model nevyjdou u značky Renault určitě na prázdno. Laguna Coupé je připravena pro ty, kteří preferují dynamické, sportovní vozy s osobitým stylingem. Možná někdo řekne, že by od Renaultu nechtěl kupé ani za nic. Po týdenním seznámení bych mu ale určitě oponoval. Toto auto je zdařilé po všech stránkách a sotva bych v nabídce značky hledal model, který by mému oku lahodil víc.

RENAULT LAGUNA COUPÉ

Na kupé střední třídy se hezky kouká ze všech stran. Proporce jsou vyrovnané, velice elegantní, mohutná záď s LED svítilnami a dvojicí koncovek výfuků je třešničkou na dortu. Právě ta je designérskou novinkou v pravdě mistrovskou. Přední část je samozřejmě známější, neboť kupé vychází z klasické laguny.
RENAULT LAGUNA COUPÉ

Už jen vstup do auta potěší. Díky známému bezklíčovému systému bez problémů otevírám velké bezrámové dveře. Stačí u sebe mít jen kartu. Tu není ani třeba vkládat do patřičného otvoru. Pro nastartování stačí jen zmáčknout tlačítko Start/Stop. U Renaultu už klasika. Posádku obklopuje harmonicky řešený interiér v elegantním francouzském stylu, který vlastně známe z běžné laguny. Použité materiály působí luxusně, především světlá kůže a kvalitní plasty. Palubní deska má šarm a v oblasti ergonomie jí lze vytknout jen maličkosti. Vévodí ji obrazovka navigace, která se stejně jako u dalších nových modelů ovládá u řadící páky.
RENAULT LAGUNA COUPÉ
Ovšem umístění dvou tlačítek jsem příliš nepochopil. Po chvíli jízdy jsem zjistil, že je zapnuté vyhřívání sedadla řidiče. Než jsem však našel jeho ovládání na vnější straně sedačky, pěkně jsem se zapotil. Stejně tak tempovat na středovém panelu mě zarazil. Renault se zaměřil ve velké míře na pohodlí. Sedačky jsou elektricky nastavitelné v mnoha směrech (při nástupu na zadní sedadla se elektricky odsunou), místa je vpředu přímo nadbytek Jedinou chybičkou je asi posez, jenž je na kupé překvapivě vysoko. Vzadu se dá delší cesta „přežít", sezení je pohodlné. Ale vyšší osoby budou mít určitě problémy s místem nad hlavou. K zahození není ani zavazadlový prostor 423 l. K jeho podstatnému zvětšení dojde sklopením zadních sedadel pomocí páček v bocích kufru.
RENAULT LAGUNA COUPÉ

Vůz o rozměrech 4 643x1 812x1 398 mm a pohotovostní hmotnosti 1 522 kg byl osazen nejsilnějším zážehovým šestiválcem o objemu 3 498 cm³. Možná by se zdálo, že 175 kW (245 k) maximálního výkonu je na tuto „kubaturu" poměrně málo, ale motor je připraven na dynamiku v celém rozsahu otáček. Doplněn je pouze automatickou převodovkou. Společně se při normální jízdě chovají velice kultivovaně, při ostré a sportovní jízdě však převodovka ideální krok s ochotným motorem neudrží. Zkrátka je o něco pomalejší. V zatáčkách si ale budete bezesporu užívat. Kupé jede jako po kolejích. Využívá totiž podvozku se systémem 4Control, tedy s natáčením zadních kol. Tím eliminuje nedotáčivost a chová se neutrálně. Řízení je navíc velice strmé, takže i v ostrých zatáčkách stačí poměrně málo otočit volantem.
Oficiálně si má Laguna Coupé na 100 km v průměru „vzít" 10 l paliva, ale spíše čekejte o něco víc. S tímhle dynamickým srdcem to je přijatelná hodnota, ještě přijatelnější je ale celková cena vozu. Ta činí 899 900 Kč s DPH. V této kategorii sotva najdete levnější model, navíc na skutečně špičkové úrovni.
RENAULT LAGUNA COUPÉ
        
Text a foto: Martin Březina

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

chytrydopravce

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (19 hlasů)
  • ano (89 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz