Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

RENAULT GRAND SCENIC

Opět o krok dál
Třetí generace prodlouženého modelu Renault Scenic by se dala okomentovat slovy - opět o krůček dál. Proti předchůdci nepřináší nic převratného, vyšel z osvědčeného. Velmi dobrých jízdních vlastností, zajímavého designu a pohodlí na palubě.

RENAULT GRAND SCENIC

Kdo už jiný by měl také v kategorii velkoprostorových vozů střední třídy více těžit z vlastních zkušeností. Renault segment malých MPV vozů vlastně na evropský trh přivedl. Jenže konkurence se postupně rozrostla, nasadila ostré lokty, takže je třeba do boje vyrazit s dalším nástupcem.
RENAULT GRAND SCENIC

Nový Grand Scenic je delší o 70 mm, měří 4 560 mm. Na šířku 2 077 mm, na výšku 1 645 mm. Narostl také rozvor kol o 34 mm na současných 2 770 mm  To se odrazilo na větším vnitřním prostoru až sedmimístného modelu, zejména zlepšením pohodlí právě na posledních dvou sedadlech ve třetí řadě. Také díky nově tvarované zadní části s originálními sdruženými svítilnami ve tvaru bumerangu. Celkově se vůz tvarem a stavbou blíží vyššímu a delšímu kombi.
Palubní desce dominuje velký displej nahrazující klasické kruhové přístroje za volantem. Ty v tomto modelu zcela chybí, jejich digitální podobu v kapličce doplňuje navigace.
RENAULT GRAND SCENIC
Příjemnější je sezení za nastavitelným volantem, jehož sklon se přizpůsobil osobním vozům. Volant i sedadlo řidiče jsou dobře nastavitelné, takže svou polohu si každý najde. Pohodlně se sedí nejen vpředu, ale také na třech plnohodnotných sedadlech ve druhé řadě, obzvlášť s panoramatickou prosklenou střechou nad hlavou. Využít lze stolky na zadní straně předních sedadel. Přestože hovoříme o sedmimístném vozidle, třetí řada je spíše na kratší přesuny. Sice výška mezi sedákem a stropem povyrostla o 54 mm, ale do kontaktu se střechou se nedostanou cestující tak do 175 cm. Pokud je využita třetí řada, zbývá pro posádku jen 208 l v zavazadlovém prostoru. V pětimístném provedení však úctyhodných 752 l. Jestliže je vyjmuta druhá řada sedadel, máte k dispozici malý náklaďák s volným prostorem 2 063 l.
RENAULT GRAND SCENIC
      
Osvědčený dieselový motor 1,9 dCI si zachovává velice kultivovaný chod a ani při vyšších rychlostech nedává o sobě příliš vědět. Celkově vůz plave jako rodinný koráb bez citelného naklánění a bez přenosu hluku do interiéru. Maximálního výkonu 96 kW (130 k) agregát dosahuje při 3 750 otáčkách, při 1 750 otáčkách největšího točivého momentu 300 Nm. Tyto hodnoty zaručují vozu výbornou dynamiku, což dokazuje zrychlení z 0 na 100 km/h pod 10 s.
RENAULT GRAND SCENIC
Šest stupňů mechanické převodovky jde řadit přesně a lehce. Na kombinovanou spotřebu 5,5 l jsem se sice nedostal, ale pod 6 l to určitě jde. V základním provedení s velmi bohatou výbavou stojí tento model 519 900 Kč s DPH, za sedmimístnou verzi si musíte 15 000 Kč připlatit.
RENAULT GRAND SCENIC

Text a foto: Martin Březina

vrátit se zpět
Info

Svět aut

pmt

solobus

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (19 hlasů)
  • ano (89 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz