Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

Peugeot 407 2,0 HDi

V roce 2004  se nový Peugeot 407 stal jedním z nejdravějších modelů, který byl na silnicích k vidění. Nadčasový design udržuje jeho popularitu dodnes, a tak se francouzská značka zatím zdržela výrazné obměny. K uspokojení fanoušků stačil facelift a tenhle „neúnavný Casanova" je stále připraven zaútočit. Muži ho chtějí řídit, ženy se chtějí kochat zvýšeným zájmem okolí. Slangové označení „kočkolap" tady sedí perfektně.

Peugeot 407,testy,svět novinek,auto zajímavosti

Model 407 se stal nástupcem oblíbené 406. Francouzi si dodali odvahy a přišli s veleodvážným designérským skokem. Vyplatilo se, zákazníci revoluční tvary přivítali s velkým ohlasem. Asi nejkřiklavějším znakem je velmi protáhlá příď, přední převis patří mezi rekordmany. Přední masku zdobí velký symbol značky Peugeot, ovšem lva mají majitelé vidět nejen v chromovém rámečku. Agresivní šelmu má připomínat celý předek. Tlamu mohutná maska chladiče, oči lovce pak veliké a do boků značně protažené přední světlomety. Z bočního pohledu sedan připomíná spíše kupé, a to díky sklonu čelního a zadního okna. Oproti modelu z roku 2004 přibylo chromových lišt, masku chladiče zvýraznilo chromové podelné a příčné žebrování, přepracovány byly přední i zadní nárazník, stejně jako zadní sdružená světla. Celkově je omlazený model o 15 mm delší. Nepříliš velké změny exteriéru přispěly k atraktivitě, ale i kdyby s nimi Peugeot nepřišel, stále by se za ním lidé otáčeli.
Peugeot 407,testy,svět novinek,auto zajímavosti

Rovněž uvnitř vozu došlo k menším změnám. Přibylo chromových doplňků, nezapomnělo se na ovladače audio soustavy, navigace či klimatizace. Pokud se zvenku díváte na sportovní a dravý vůz, uvnitř rychle poznáte, že dalším záměrem tvůrců bylo pohodlí cestování. Tvar předních sedadel byl přepracován a cestující si v nich skutečně nemohou stěžovat na nějaké nepříjemné pocity. Jsou dostatečně měkká, s dostatečným bočním vedením, příjemné je i kvalitní čalounění v kombinaci s kůží. Sedadla se ovládají elektricky, trumfem je nadstandardní místo pro nohy. Dostatek ho mají i cestující vzadu, uprostřed mají k dispozici velkou výklopnou loketní opěrku. Limitovaný je prostor nad hlavou. Pohodlí cestujících jde ovšem na úkor objemu zavazadlového prostoru. Ve své třídě Peugeot 407 na konkurenci ztrácí, základní objem 407 l není zrovna nic extra. Sice je to číslo symbolické (kufr se otevírá buď dálkově, nebo nulou v číselném označení vozu), ale některé modely jiných značek se chlubí objemy mezi 450 a 500 l. Peugeot však vsadil na pohodlí posádky, když bude chtít velký zavazadlový prostor, prostě si vyberte model 407 v kombíku. Na druhou stranu je kufr díky rovným hranám dobře využitelný, pružná síť dobře chrání zavazadla před pohybem. Výrazně zvětšit se dá samozřejmě jednoduchým sklopením zadních sedadel.
Peugeot 407,testy,svět novinek,auto zajímavosti

Palubní desce z příjemného a kvalitního měkčeného plastu dominuje mohutný středový panel s velkou LCD obrazovkou navigace. Pod ní je ovládání audio systému, ovšem na můj zvyk se zde sešlo až příliš malých tlačítek. Napočítal jsem jich téměř padesát. Chce to delší trénink, než se bezchybně naučíte trefit vždy to správné. Výhradu bych měl k malému počtu odkládacích přihrádek. Před spolujezdcem je uzamykatelná schránka, ve dveřích kapsy, mezi předními sedadly otevíratelná loketní opěrka a to je vlastně vše. Jediný držák na nápoje je taky málo. Navíc pokud je v něm usazena plastová láhev, poněkud překáží řidiči v ideálním ovládání řadící páky. Za tříramenným volantem je pětice bílých kruhových přístrojů, které trochu připomínají retro styl. Na volantu zcela chybí ovládací tlačítka, nahrazuje je další dvojice multifunkčních páček pod volantem, kde se ovládá rádio, CD, tempovat či telefon.
Peugeot 407,testy,svět novinek,auto zajímavosti

Největší novinkou byla kombinace dvoulitrového vznětového přeplňovaného motoru s šestistupňovou automatickou převodovkou. Díky ní sice vůz ztrácí na zrychlení z 0 na 100 km/h a má větší spotřebu, ale přispívá k maximálnímu pohodlí. Pracuje plynule, nějaké cuknutí či prodlevy nezaznamenáte. Určitě mile překvapí i odpůrce automatů. Pokud si chcete o řazení rozhodovat sami, můžete si přepnout na sekvenční řazení na řadící páce. K dynamickému pojetí jízdy přispívá sportovní režim, jenž dosahuje maxima točivého momentu už při 2000 otáčkách. Vzhledem k nízko položenému těžišti, výbornému podvozku a adekvátnímu posilovači řízení si můžete dovolit ostrou jízdu i v zatáčkách. Auto se chová velice jistě, vaše případné chyby dobře koriguje. Měkké nastavení podvozku velkoryse eliminuje nerovnosti vozovky. Při parkování skvěle pomáhá moderní parkovací asistent, jenž hlídá vůz před překážkami ze všech stran. Oceníte i přiklopení zpětných zrcátek ke karoserii po zamčení vozu. Mohla by být ale o něco větší.
Peugeot 407,testy,svět novinek,auto zajímavosti

Průměrná spotřeba se po testu ustálila na 7,8 l, což na častou jízdu po Praze a sportovní „řádění" mimo něj není vůbec špatná hodnota. Zmíněné provedení je v nabídce pouze s nejkomfortnější výbavě a jeho cena činí 879 900 Kč. Za ni získáte osobitý elegantní rodinný vůz, podnikatelé pak velmi reprezentativního společníka.

 

TECHNICKÁ DATA
Délka: 4691 mm
Šířka: 1811 mm
Výška: 1447 mm
Rozvor: 2725 mm
Motor: vznětový přeplňovaný čtyřválec HDi
Zdvihový objem: 1997 cm³
Max. výkon: 100 kW (136 k ) při 4000/min
Max. toč.moment: 320 při 2000 min
Max. rychlost: 205 km/h
Zrychlení 0-100 km: 10,7 s
Spotřeba (město/mimo/komb.): 10,0/5,5/7,1 l/100 km
Pohotovostní hmotnost: 1636 kg
Objem zavazadlového prostoru: 407 l
Cena: 879 900 Kč

Text a foto: Martin Březina

 

  

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

chytrydopravce

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (30 hlasů)
  • ano (93 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz