Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

Představil se zcela nový Chevrolet Malibu

Svůj debut si odbyl nový Chevrolet Malibu, simultánně jej představili v USA a v Číně - dvou z téměř 100 zemí na šesti kontinentech, kde se bude prodávat. První globální sedan střední třídy značky Chevrolet přinese zákazníkům na celém světě expresivní design, moderní technologie, dynamické jízdní vlastnosti a hospodárné motory.


chevroletmalibultz_400


Mezi nejvýraznější prvky Malibu na trzích celého světa patří:
 • Řada 10 hospodárných a výkonných 4 a 6 válcových motorů, poháněných benzínem, naftou, nebo LPG, které jsou k dispozici s manuálními a automatickými převodovkami. 
  Na některých trzích budou k dispozici turbo motory.
 • Sportovní jízdní vlastnosti a ovladatelnost
 • Pravostranné i levostranné řízení
 • Výrazný vzhled exteriéru se širokým postojem
 • Aerodynamika - podobně jako u modelu Chevrolet Volt, elektrického automobilu s prodlouženým dojezdem - přispívající k hospodárné spotřebě paliva a snížení aerodynamického hluku
 • Zcela nová kabina s duálním kokpitem je prostornější, použité jsou prémiové materiály a je konstruována tak, aby byla nejtišší ve střední třídě
 • Nová konektivita Chevrolet MyLink nepozorovaně integruje online služby jako internetové rádio Pandora® a Stitcher SmartRadio® (k dispozici na většině trhů)
 • Široké spektrum bezpečnostních prvků a technologií (dostupnost podle trhů) včetně 10 airbagů, použití vysokopevnostní oceli, varování při opuštění jízdního pruhu/nebezpečí přední kolize, systému zpětné kamery a zadního parkovacího asistenta.


Výrazný a funkční exteriér
Širší postoj, mocnější ramena a integrovaný zadní spoiler dodávají vozu atletický a agresivnější vzhled. Nové Malibu má o 114 mm kratší rozvor, přičemž rozchod 1547 mm vpředu i vzadu je o více než 50 mm širší než u předchůdce. Mezi další designérské prvky exteriéru patří dvojitá mřížka chladiče, projektorové HID hlavní světla, větší loga Chevrolet vpředu i vzadu a novým camarem inspirované dvojité zadní LED světla. Velikosti kol sahají od 16 do 19 palců, aby splnila všechna přání zákazníků.

Prostornější, propracovanější interiér
Interiér byl navržen tak, aby do každodenního ježdění vnesl prvek sofistikovanosti; zcela nový duální kokpit vytváří přívětivé, prostorné a komfortní prostředí. Větší šířka nového Malibu znamená více místa v kabině. Ve srovnání s předchozím modelem to znamená o téměř 113 litrů více vnitřního prostoru, spolu se zvětšeným prostorem pro ramena a hlavu. Uvnitř najdeme metalické, chromové a dřevěné prvky kolem řadicí páky, středové konzoly, v okolí přístrojů, na dveřích a na volantu. Lehké, ledově modré podsvícení poskytuje rovnoměrnou, příjemnou iluminaci přístrojového panelu a odkládacích prostorů. Ke zjemnění interiéru přispívá také ledově modré podsvícení ovladačů na středovém panelu, použití kontrastních francouzských stehů v ledově modré barvě, měkké a strukturované povrchy a strategické aplikace tlumících materiálů V Malibu je také mnoho odkládacích prostorů, včetně výklopného panelu rádia, ukrývajícího šest palců hluboký prostor za sedmipalcovou dotykovou obrazovkou - poprvé v automobilu střední třídy.
Pro většinu světových trhů bude k dispozici i nová infotainmentová výbava Chevrolet MyLink. Vychází z bezpečnostního a zabezpečovacího systému OnStar a nepozorovaně integruje online služby jako Pandora®internet rádio a Stitcher SmartRadio®. MyLink integruje bezdrátové připojení prostřednictvím Bluetooth umožňující hands-free použití vybraných Smart Phonů, přičemž přístroj zůstává bezpečně uložen. MyLink obsahuje plně barevnou dotykovou obrazovku s vysokým rozlišením postavenou tak, aby umožnila řadu kroků nezbytných ke splnění požadavků. MyLink také přidává audio přenos a bezdrátové ovládání Smart Phone, založené na využití možnosti telefonování přes Bluetooth, nabízené v mnoha vozidlech Chevrolet.
Lidé na celém světě si budou moci vybrat ze široké nabídky motorů. Celkem bude vůz k dispozici s deseti hospodárnými a výkonnými, 4 a 6 válcovými motory. Malibu bude na mnoha trzích vybavené manuálními i automatickými převodovkami a na výběr bude možnost využití benzínu, nafty, nebo LPG. Na některých trzích budou dostupné také turbo motory. Aby Malibu uspokojilyö všechny zákazníky, bude k dispozici s pravo i levostranným řízením.

Jízdní vlastnosti
Nový Chevrolet Malibu přináší přesné řízení a ovladatelnost. Bylo zkonstruováno tak, aby bylo špičkou ve třídě a vyrovnalo se mnohem dražším sportovním sedanům. Těží z neustálého vylepšování oceňované globální architektury; inženýři testovali, ladili a nastavovali vůz na špatných silnicích, dálnicích, okruzích a zkušebních zařízeních GM na celém světě.

K charakteristikám jízdních vlastností Malibu přispívají:

 • Pevná struktura karoserie, tuhá jako žádná jiná na trhu globálních sedanů střední třídy, umožňující precizní nastavení a dynamické ovládání vozu
 • Prémiový systém řízení poskytující jemnou, přesnou odezvu a citlivost
 • Osvědčené a neustále zdokonalované vzpěry McPherson na přední nápravě a víceprvkové zavěšení zadních kol
 • Velké, odvětrané kotouče brzd vpředu a kotoučové brzdy vzadu, s hliníkovými třmeny se dvěma písty vpředu a jedním vzadu, vytvářející předpoklad pro nejkratší brzdné   
  dráhy ve třídě
 • Odizolované zavěšení motoru poskytující vyladěnou, jemnou odezvu, bez hluku a vibrací
 • Palivo šetřící elektrický posilovač hřebenového řízení s proměnlivým účinkem, umožňující snadné manévrování v nízkých rychlostech a výbornou zpětnou vazbu ve vyšších rychlostech
 • Technologie ovládání podvozku včetně brzdového systému se 4 kanálovým ABS, plně funkční kontrolu trakce, elektronického ovládání stability na všech kolech (ESC), elektronické distribuce brzdné síly (EBD), brzdového asistenta (BA), ovládání brzdění v zatáčkách, hydraulického asistenta proti vadnutí brzd a ovládání blokování kol při náhlém ubrání plynu
Bezpečnostní prvky
Pokud jde o bezpečnostní prvky, malibu bude jedním z nejlépe vybavených vozů v segmentu. Bude mít k dispozici na všech světových trzích tyto standardní a volitelné bezpečnostní prvky, přičemž další, které budou k dispozici na vybraných trzích, budou oznámeny později:
 • Duální airbag řidiče a spolujezdce
 • Boční (hruď, pánev) airbag řidiče a spolujezdce
 • Hlavové okenní airbagy chránící i při převrácení
 • Volitelný parkovací asistent vzadu
 • Volitelný systém zpětné kamery
Mezi bezpečnostní prvky patří i systém OnStar zahrnující Automatic Crash Response (automatickou odezvu na náraz) i vylepšenou technologii rozeznávání hlasových povelů, diagnostiku na dálku, dálkové odemykání dveří, zpomalení ukradeného vozu a šest měsíců služby Povelů a propojení, který obsahuje i navigaci.
Nové Malibu přichází v různých úrovních výbavy v závislosti na trhu, spolu s deseti barvami exteriéru a až čtyřmi barevnými kombinacemi interiéru, v závislosti na zvoleném modelu. Bude se vyrábět ve výrobních závodech na celém světě, včetně USA a Číny.


chevroletmalibultzdashboard_400


Martin Březina (19. 4. 2011)

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

recavia

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

 • ne (21 hlasů)
 • ano (90 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz