Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

Audi Q3 - nové měřítko pro kompaktní SUV

Nové Audi Q3, které se ve světové premiéře představilo na Autosalonu v Shanghai, je prémiovým SUV v kompaktním formátu. Základní verze Audi Q3 váží díky důsledně lehké konstrukci necelých 1500 kilogramů. Kapota motoru a zadní výklopné víko, které zasahuje do boků karoserie a nese zadní světlomety, jsou vyrobeny z hliníku, zatímco v tuhé a bezpečné konstrukci schránky pro cestující nalézají široké uplatnění plechy z oceli nejvyššího stupně pevnosti. K nízké spotřebě paliva přispívá také nízký součinitel odporu vzduchu cx = 0,32.


q3110015_400


Uvnitř vyvolává novinka značky Audi pocit velkorysé prostornosti s příkladnou ergonomií a kvalitou zpracování. Stejně jako u exteriéru mají zákazníci i v interiéru mnoho možností pro vyjádření vlastního stylu výběrem z rozmanitých materiálů a barev. Zavazadlový prostor nabízí objem 460 až 1365 litrů. Na přání lze sériovou výbavu doplnit mnoha prvky výbavy na přání, které byly dosud k dispozici jen pro luxusní vozidla. Mezi ně patří funkce adaptive light pro světlomety xenon plus, která zajišťuje vynikající osvětlení vozovky i v zatáčkách. Zdokonalený parkovací asistent upozorňuje řidiče také na překážky, které se nacházejí po stranách vozidla.


q3110023_400


Kompaktní prémiové SUV přichází na start se třemi čtyřválcovými motory, jedním TDI a dvěma TFSI. Všechny agregáty kombinují přímé vstřikování paliva s přeplňováním turbodmychadlem, rekuperačním systémem a systémem Start-Stop. Jejich nejvyšší výkon se pohybuje v rozpětí od 103 kW (140 k) do 155 kW (211 k). Dosažená výkonová charakteristika umožňuje dynamický a zároveň hospodárný provoz. Základní verze Q3 2.0 TDI s výkonem 103 kW (140 k) a pohonem předních kol, která nabídku doplní později, spotřebuje v průměru méně než 5,2 litru nafty na 100 kilometrů.


q3110027_400_01


Nejvýkonnější zážehové a vznětové motory jsou spojeny výhradně s trvalým pohonem všech kol a sedmistupňovou převodovkou S tronic s bleskurychlým řazením. Převodovka S tronic přichází na scénu s další inovativní funkcí, která při setrvačné jízdě rozepne spojku dvouspojkové převodovky a umožní lépe využít kinetickou energii vozidla, pokud řidič modelu Q3 zvolil režim efficiency v systému regulace jízdní dynamiky Audi drive select (výbava na přání). Také toto opatření pomáhá snižovat spotřebu paliva. Prostřednictvím čtyř režimů Audi drive select může řidič přizpůsobovat různé systémy vozidla svému individuálnímu jízdnímu stylu. Týká se to mimo jiné elektronického řízení motoru a na přání dodávaných adaptivních tlumičů. Podvozek modelu Q3 se čtyřprvkovou zadní nápravou, elektromechanickým řízením a výkonnou brzdovou soustavou se vyznačuje náročnou konstrukcí.q3110062_400

q3110056_400


Audi Q3 přijde na český trh v průběhu podzimu, cena zatím nebyla stanovena.

Martin Březina (18. 4. 2011)

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

chytrydopravce

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (21 hlasů)
  • ano (90 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz