Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

Nissan Qashqai +2 2,0 I

Myslím, že nevyvolám příliš nesouhlasných názorů když řeknu, že Nissan terénní vozy umí. Když představil model Qashqai, mnozí se shodovali, že tohle je trefa do černého. Toto je zhmotnění pravého crossoveru. V Evropě se setkal s až nečekaným zájmem. Proto japonská značka neváhala a přišla s novinkou označenou jako Nissan Qashqai + 2, kterou si chce upevnit pozici v této kategorii. Prodloužená verze vám nabídne buď větší nákladový prostor, nebo dvě místa navíc.
Konstruktéři zvládli po designové stránce vůz natolik šikovně, že ho na první pohled od staršího a menšího bratříčka skoro nerozpoznáte. O něco se protáhla záď a zvětšil rozvor. Po bedlivějším prozkoumání najdete podstatně více odlišností od „prvorozeného" modelu. Vůz je tedy o 211 mm delší a vyšší o 38 mm. To má za důsledek, že se poněkud změnily boční dveře, druhé jsou znatelně větší. Stejně tak zadní výklopné dveře a nárazník. Nákladová hrana se snížila o 13 mm. Menší úprav doznala také přední mřížka chladiče. Standardně je ve výbavě panoramatické střešní okno.

 

Dopravní portál -> testy aut -> Nissan QashQai

 

 

Hlavní změnou je samozřejmě nabídka většího nákladového prostoru, nebo dvou sedadel ve třetí řadě navíc. Ta jsou šikovně usazena v podlaze a při jejich uložení má zavazadlový prostor rovnou plochu. Jejich „aktivace" je po krátkém tréninku jednoduchá. Pokud jsou využity všechny tři řady sedadel, vzadu vám zbude pouhých 130 l objemu pro zavazadla. Po uložení třetí řady se objem zavazadlového prostoru zvýší na 450 l, sklopením sedadel ve druhé řadě pak na 1520 l. Vše usnadňuje snadná manipulace se všemi sedadly, druhá řada se sklápí v poměru 40/20/40. Hodně zákazníků volí větší qashqai právě kvůli variabilnímu a většímu objemu nákladového prostoru. Dvě sedadla chápou spíše jako pomůcku pro výjimečnou situaci. Jiní však služby třetí řady sedadel využívají podstatně častěji. Zde je ale nutné zdůraznit (a upozorňuje na to i samotný Nissan), že zadní dvě sedadla jsou určena osobám o výšce do 160 cm. Dalo by se tedy říct, že jsou určena hlavně dětem. Dospělý cestující vyššího vzrůstu by se na třetí řadě kroutil jako paragraf. Přístup na zadní sedadla je ulehčen posuvnou druhou řadou o 240 mm. Zda při volbě vozu Qashqai vítězí dva školáci navíc, či větší nákladový prostor, lze těžko přesně určit. V každém případě Nissan tuto volbu u crossoveru nabízí.

 

Dopravní portál -> testy aut -> Nissan QashQai

 

 

 Interiér vychází pochopitelně z původního modelu, na předních sedadlech  i sedadlech druhé řady je dostatek místa pro dospělé cestující, ve druhé řadě mohou v pohodě cestovat tři dospělí. Sklopením prostředního dílu vznikne skutečně široká loketní opěrka se dvěma držáky na nápoje a krytou schránkou. Vpředu je to stejné jako u menšího qashqaie. Nechyběl multifunkční volant, palubní počítač, ovládače audio soustavy a klimatizace jsou ergonomicky umístěny ve středu palubní desky. Moderní design, jenž doplňuje celkově elegantní vůz.

 

Dopravní portál -> testy aut -> Nissan QashQai

 

 

Pod kapotou byl nejsilnější nabízený zážehový motor 2,0 l o síle 104 kW (140 k) a maximálním točivým momentem 196 Nm. Vzhledem k těmto číslům jsem čekal, že se bude chovat jako průměrný dvoulitr, ale mile mě překvapil. Zejména svou pružností a rychlou reakcí. Velice dobře „táhne" od nízkých a až po vysoké otáčky. Ve verzi 4x2, tedy s poháněnou přední nápravou, se sice jedná o crossover se světlou výškou 200 mm, ovšem na klasických silnicích se chová jako klasický osobní vůz, což je jeho další silnou stránkou. Šestistupňové manuální řazení bylo velice přesné a krátké. Nissan nabízí také automatickou převodovku a tuto verzi pochopitelně i jako 4x4. Systém All Mode nabízí tři režimy: pohon pouze přední nápravy, rozdělení výkonu na přední a zadní nápravu v poměru 50:50, režim Auto rozděluje automaticky točivý moment mezi kola přední a zadní nápravy dle jízdních potřeb. Spotřeba je určitě také potěšitelná, v mém případě činila kombinovaná 8,8 l/100 km. 

 

Dopravní portál -> testy aut -> Nissan QashQai

 

 

Nissan Qasqai + 2 nabízí i v té nejzákladnější verzi Visia bohatou standardní výbavu. Například elektronické systémy ABS, BAS, EBD a ESP, šest airbagů, u vybraných motorů systém All Mode 4x4, elektricky ovládaná okna a zrcátka, panoramatické střešní okno, střešní nosníky, palubní počítač, klimatizaci, audio s CD či bluetooth.V modifikacích Agenta a Tekna najdete navíc třeba multifunkční volant, tempovat, kola z lehkých slitin, audio systém s měničem na 6 CD a 6 reproduktorů, volant a hlavici řadící páky v kůži, středovou loketní opěrku ve druhé řadě, mlhové světlomety, dvouzónovou automatickou klimatizaci, dešťové a parkovací senzory či automatické světlomety. Nissan se všechny verze snaží udržet ve velice přijatelné cenové relaci. Nejlevnější benzinový model Qashqai + 2 s motorem 1,6 pořídíte za 525 000 Kč, nejdražší zážehový dvoulitr za 830 000 Kč včetně DPH.

TECHNICKÁ DATA (verze 4x2)

Délka:     4525 mm
Šířka:    1780 mm
Výška:    1645 mm
Rozvor:    2765 mm
Motor:    zážehový řadový čtyřválec, 16 ventilů
Zdvihový objem:    1997 cm³
Max. výkon:    104 kW (140 k) při 6000/min
Max. toč. moment:    196 Nm při 4800/min
Max. rychlost:    190 km/h
Zrychlení 0-100 km/h:    10,5 s
Spotřeba (město/mimo město/kombi.):    11,1/6,7/8,4 l
Objem palivové nádrže:    65 l
Objem zavazadlového prostoru:    130/450/1520 l
Pohotovostní - užitečná hmotnost:    1476/1543 - 565 kg
Základní cena ( výbava Visia):    570 000 Kč vč. DPH

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

chytrydopravce

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (30 hlasů)
  • ano (93 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz