Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

NISSAN NOTE 1,4 l

Nissan Note patří do rodiny malých MPV vozů a na českém trhu si bere na mušku zejména Škodu Roomster. Po třech letech přišel Nissan s omlazenou verzí, která se nese, stejně jako předchozí model, ve slušivém stylu. Pokud k tomu připočteme prostornost a variabilitu interiéru, jedná se o důstojného soupeře.

NISSAN NOTE 1,4 l

Model na sebe upozorní výrazným a pohledným exteriérem. Note zůstal po faceliftu věrný velkým moderně tvarovaným předním světlometům, mohutným nárazníkům i rovné střeše nad zavazadlovým prostorem, do které zasahují zadní světla ve tvaru bumerangu a vytvářejí na „zadku" jakýsi netradiční hrbolek. Na první pohled možná stále stejné auto, ale zdání klame. Přední světlomety změnily tvar, stejně jako přední nárazník. Nová je i mřížka chladiče, která se už neopičí po Nissanu Murano. Sice se nejedná o příliš radikální změny, ale vozu dodaly na svěžesti. Majitel se za vnější kabát určitě stydět nemusí.
NISSAN NOTE 1,4 l

A neměl by ani za interiér, přestože zde vládnou tvrdé plasty. Kombinace s měkkými by určitě nebyla na škodu, ale ke cti tvrdému materiálu jde kvalita zpracování, jednotlivé díly pěkně lícují. Škoda jen, že se celý interiér nese v jedné černé barvě. Sice jsou malé doplňky v podobě imitace hliníku na volantu, u průduchů klimatizace či na vnitřních klikách, ale možná by stálo za to si „pohrát" i se středovým štítem. Naštěstí měli sedačky kombinovaný vzor, což oko vždycky potěší.
Ti, co znají původní Nissan Note, určitě ihned zaregistrují přepracovanou palubní desku. Nové ukazatele jsou přehlednější a čitelnější, přibyl nový displej palubního počítače.
NISSAN NOTE 1,4 l
Jednotlivé ovladače jsou dobře v dosahu a jednoduše ovladatelné. Možná si někdo postěžuje na poněkud malou obrazovku navigace (dodává se za příplatek), ale já jsem ocenil, že ji mám vůbec k dispozici. Malé auto, malá navigace, aspoň něco. Nějaký problém s její čitelností jsem nepociťoval. Potěšil mě také multifunkční volant s ovladači audio systému a telefonu. Bohužel, volant se dá nastavit pouze výškově. I v tak malém autě je poměrně dost odkládacích prostor. Nejdete je ve dveřích, nad navigací, pod středovým štítem, pochvalu zaslouží schránka před spolujezdcem, která disponuje klimatizací a hlavně poněkud utajený odkládací prostor pod sedadlem spolujezdce. Chyběl mi pouze nějaký prolis na velkou PET lahev, abych ji měl při jízdě po ruce.
NISSAN NOTE 1,4 l

Už jsem zmínil barevné čalounění sedadel a nelze říct, že by se na nich cestovalo nějak nepohodlně. Ale i v tomto směru se výhrada našla. Díky výše položeným předním sedákům je z auta sice velice dobrý výhled, ale když jsme si zkusil na levé straně „zapumpovat" kam až vystoupám, zjistil jsem, že se sedák neposouvá výškově, nýbrž že se jen naklápí. Pokud jde o opěradlo zad, v zatáčkách jsem pocítil nedostatečné boční vedení. Pravda, zase jsem se mohl přidržet loketní opěrky, kterou má k dispozici i spolujezdec. Na zadních sedadlech bych doporučoval cestování jen dvěma osobám, které si však užijí místa až až.
NISSAN NOTE 1,4 l
Dostatečná rezerva místa je díky rovné střeše nad hlavou. Zadní sedadlo se dá navíc podélně posouvat, takže pokud ho posunete zcela vzad a minimalizujete zavazadlový prostor na 280 l, neotlučou si kolena ani extra dlouháni. Když posunete sedadlo na limit opačným směrem, zvýší se zavazadlový prostor zhruba o 200 l. Při klasickém sklopení sedadel vznikne objem 437 l. Zavazadlový prostor má šikovné řešení v podobě dvojitého dna tvořeného dvěma deskami, které se dají lehce vyjmout. Pod falešné dno můžete při cestování uložit cenné věci (notebook, fotoaparát apod.), které by neměly být při otevření kufru hned všem na očích.
NISSAN NOTE 1,4 l

Pod kapotou námi testovaného modelu se skrývala základní pohonná jednotka o objemu 1,4 l s maximálním výkonem 65 kW (88 k). Měl jsem trochu obavy, zda to bude stačit, ale jak se ukázalo, s vozem, jehož váha lehce přesahuje jednu tunu, si poradí. Otázkou je, jak silný dech by měl v plném naložení, nás vozil maximálně ve dvou osobách. Nemohu říct, že by se jednalo o sportovce, ale na plynový pedál reaguje aktivně, tah je plynulý. Motor je velice kultivovaný a tichý.
NISSAN NOTE 1,4 l
Přesné je řízení, výhrady jsem neměl ani k řazení pětistupňové převodovky, i když jeho přesnost nebyla úplně stoprocentní. O komfort jízdy se stará měkčí podvozek, daní za eliminaci nerovností je však větší naklánění v zatáčkách. Na dálnici jsem zaznamenal i další tradiční „mušku" vozů této kategorie. Díky větší výšce někdy s vozem cukne boční nárazový vítr. Ale celkově je cestování s tímto malým MPV na velice slušné úrovni. Po týdnu jsem dosáhl průměrnou spotřebu 6,8 l na 100 km. Jsem příznivec sportovnější jízdy, takže tradičně držím motor ve vyšších otáčkách. Předpokládám, že při defenzivní jízdě se lze dostat pod 6 litrů, jak uvádí výrobce. A zajímavá je bezesporu i cena. V základním provedení je Nissan Note nabízen za 227 900 Kč s DPH.
NISSAN NOTE 1,4 l

Martin Březina (20. 4. 2010)

 

 

Technická data

Délka: 4 100 mm
Šířka: 1 690 mm
Výška: 1 550 mm
Rozvor: 2 600 mm
Motor: zážehový čtyřválec
Zdvihový objem: 1 386 cm³
Max. výkon: 65 kW (88 k) při 5200/min
Max. točivý moment: 128 Nm při 3200/min
Max. rychlost: 163 km/h
Zrychlení z 0 na 100 km/h: 13,4 s
Spotřeba (město/mimo/kombi): 7,3/5,1/5,9 l
Objem palivové nádrže: 46 l
Objem zavazadlového prostoru: 280/437 l
Pohotovostní hmotnost/nosnost: 1092/396 kg
Základní cena: 227 900 Kč s DPH

 

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

chytrydopravce

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (19 hlasů)
  • ano (89 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz