Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

LANCIA VOYAGER 2,8 CRD

V případě modelu Lancia Voyager je spolupráce poddaného s vládcem přímo do očí bijící. Chrysler, jenž patří pod koncern Fiat, poslušně předává své zkušenosti další italské značce Lancia. Proč ne, Chrysler Voyager si i na českém trhu vydobyl své místo a to potřebuje Lancia jako sůl. A tak je tu luxusní italský dostavník s americkou krví.

p1320822_400


Pokud jste příznivci velkých aut, a že Lancia Voyager svými rozměry rozhodně mezi největší vozy MPV patří, pak Vás v mnohém uchvátí. Nejen prostorem a jeho variabilitou, ale také luxusem. V Americe by se ještě nedávno s interiérem a výbavou asi tolik „nepárali", ale evropský zákazník je pěkně rozmazlený.

p1320816_400


Hlavním trumfem je přece jen prostor. Vhledem k tomu, že se dnes nejčastěji cestuje v počtu do čtyř pasažérů, přizpůsobila tomu Lancia uspořádání sedadel 2+2+3. Tudíž ve druhé řadě jsou dvě samostatná křesla s loketními opěrkami a spoustou místa kolem sebe. Vzhledem k tomu, že přední sedadla jsou až komfortní, čtveřice si na cestách přímo libuje. A to má za sebou úžasný zavazadlový prostor. Parta modelek nemusí své „kufříky" posílat vlakem. Ovšem vůz je učen i pro početnější skupinu. Na to je tu třetí řada, která je šikovně dělena v poměru 2:1. Jak jsem si vyzkoušel, šest pasažérů je stále v pohodě, ovšem pokud se do třetí řady vtlačí sedmý, rozhodně si pohodlí neužívá. Prostřední místo není plnohodnotné. Při průzkumu jsem se také zamyslel nad tím, proč u tak velkého vozu, kde je spousta místa nad hlavou, jsou sedadla třetí a zejména druhé řady poměrně nízko. Vyšším postavám bude bezesporu chybět maximální podpora stehen. Na druhou stranu mě sedadla ve druhé a třetí řadě doslova nadchla. Dají se totiž jednoduše a rychle složit do dvojité podlahy. Není po nich ani památky. A vy máte dodávku. Protože máte k dispozici zavazadlový prostor o objemu 4 100 l! Ocenil jsem také boční posuvné a páté dveře v elektrice. Ovládat se dají přímo tlačítkem na klíčku.

5_400


Z luxusu bych zmínil provedení v kůži, kvalitní měkké i tvrdé plasty, komfortní palubní panel se špičkovou navigací, multifunkční volant, „vše" v elektrice, řadící páku automatické převodovky vedle přístrojové desky, čímž mezi sedadly uvolnila místo pro velké odkládací prostory či multimediální systém, díky kterému mají svou obrazovku a bezdrátová sluchátka cestující ve druhé, ale i třetí řadě. Co se týká jízdních vlastností, mohlo by to být ve vyšších rychlostech výkonově lepší, vůz ztrácí trochu dech. A pozor, v zatáčkách je hodně neotáčivý. Ale při normálním cestování je to velice příjemný společník.

p1320827_400


p1320830_400Základní technická data

Délka: 5 218 mm
Šířka: 1 998 mm
Výška: 1 750 mm
Rozvor: 3 078 mm
Motor: přeplňovaný vznětový čtyřválec
Zdvihový objem: 2 776 cm³
Max. výkon: 120 kW (163 k) při 3 800/min
Max. toč. moment: 360 Nm při 1 800 - 2 800/min
Max. rychlost: 185 km/h
Spotřeba (město/mimo/kombi): 10,5/6,3/7,9 l/100 km
Objem palivové nádrže: 76 l
Objem zavazadlového prostoru: 934/2 394 l
Pohotovostní hmotnost/nosnost: 2 255/535 kg
Cena v základní výbavě: 929 900 Kč

Autor: Martin Březina 4. 1. 2013

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

recavia

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (26 hlasů)
  • ano (93 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz