Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

Honda Jazz 1,4 I

Ještě větší prostor
První generace modelu Honda Jazz se mohla pochlubit v kategorii malých vozů až nečekaným prostorem v interiéru. Ve stejném duchu na svého předchůdce navazuje i nová generace. Na první pohled se může zdát být stejná, ale změn připravili konstruktéři velice mnoho. Především narostla karoserie, interiér se trochu posunul dopředu a tím se ještě zvětšil prostor na zadních sedadlech a zavazadlového prostoru.

Honda Jazz,testy,svět aut,auto zajímavosti

Pozorným okem lze obě generace rozlišit, nástupce má pozměněnou přední masku. Ovšem konstrukční změny zůstávají pouhému pohledu utajeny. Například byla zvýšena tuhost karoserie či komplexně přepracovány deformační zóny. Asi hned nezaznamenáte, že vůz je o něco větší. Karoserie se protáhla o 55 mm, čehož Honda využila k posunutí interiéru před. Nejen že má řidič lepší výhled, ale vzdálenost zadních sedadlech od předních se zvětšila o 30 mm. Nádrž zůstala umístěna pod středem vozu, rozvor kol se rozšířil o 50 mm a výsledkem toho je také zvětšení zavazadlového prostoru.
Honda Jazz patří mezi malé vozy, ale praktičností spíše pokukuje do střední třídy či MPV. Interiér je skutečně tou hlavní zbraní vozu, jenž vyhrál v anketě „Japonský vůz roku 2008".
Honda Jazz,testy,svět aut,auto zajímavosti
Nástup do interiéru je vpředu i vzadu velice pohodlný. Když jsem usedl na místo řidiče, cítil jsem se chvíli nezvykle vysoko. Za chvíli jsem si zvykl a ocenil pohodlí přiměřené tuhého sedadla s výrazným bočním vedením opěradla i sedáku. Navíc je opěradlo hodně vysoké, takže tady se o dostatku prostoru ví a myslí se i na „čahouny". Díky značnému prosklení je výhled z vozu velice komfortní, ocenil jsem velká zpětná zrcátka. Sedadlo lze výškově nastavit, stejně jako multifunkční volant ve sportovním stylu. Přibyla také opěrka nohy pro řidiče a odkládací prostory. Například před spolujezdcem jsou dvě schránky a polička. Palubní deska je řešena ve stylu Hondy, takže jinak a trochu futuristicky. Ovšem s praktičností dosahu na všechny ovládací prvky. Nechybí palubní počítač.
Honda Jazz,testy,svět aut,auto zajímavosti

Co bezesporu konkurence Hondě Jazz závidí, je využití zadního prostoru. Především „vychytávka" v podobě zadních sedadel dělených v poměru 60:40. Ta se totiž dají bleskově jediným pohybem složit a za předními sedadly vznikne rovný  a přímo nákladový prostor. Jak uvádí automobilka, jedná se o prostor délky 172 cm, který by měl pojmout i tři kola. Ovšem je tu ještě jedno velké plus. Sedáky zadních sedadel lze vyklopit směrem vzhůru k opěradlu. Prostor o výšce 1280 mm můžete využít k převozu vysokých předmětů.
Honda Jazz,testy,svět aut,auto zajímavosti

Jízdní vlastnosti jsou na velice slušné úrovni, jak už bývá u Hondy zvykem. Vůz se chová jistě nejen v zatáčkách, ale je stabilní a klidný i na dálnici, rychlost 170 km/h zvládá bez nějakých výkyvů. Nastavení řízení na tento malý vůz se také povedlo. Celkově jde o dobře přepracovaný vůz, který se o svou budoucnost nemusí bát.
Honda Jazz,testy,svět aut,auto zajímavosti

 

Technická data

Délka: 3 900 mm
Šířka: 1 695 mm
Výška: 1 525 mm
Rozvor: 2 500 mm
Motor: řadový kapalinou chlazený čtyřválec
Zdvihový objem: 1 339 cm3
Max. výkon: 73 kW (100 k) při 6 000/min
Max. točivý moment: 127 Nm při 4 800/min
Max. rychlost: 182 km/h
Zrychlení 0-100 km/h: 11,4 s
Spotřeba (město/mimo/komb.): 6,5/4,7/5,4 l/100 km
Objem palivové nádrže: 42 l
Zavazadlový prostor: 337/883 l
Provozní/max. hmotnost: 1 146/1 555 kg
Základní cena: 399 000 Kč
Text a foto: Martin Březina

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

chytrydopravce

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (27 hlasů)
  • ano (93 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz