Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

HONDA CITY 1,4 i-VTEC

Pohádka o ošklivém káčátku, tak by se dal nazvat příběh Hondy City. Před osmi lety byla na trh uvedena první generace tohoto malého sedanu, ale designem rozhodně nenadchla. Atraktivní vzhled byl hondám vlastní, v případě city se ale mnozí ptali, kam dali designéři oči. Nyní je tu druhá generace a z ošklivého káčátka se vyklubalo velice sympatické „hvízdle".

HONDA CITY 1,4 i-VTEC

Uvádění malých sedanů na trh není příliš lehkou úlohou. Honda City to měla o to těžší, že zkrátka nebyla hezká. Sice prošla v roce 2005 faceliftem, ale pár šminek navíc z ní krasavici rozhodně neudělalo. Druhá generace, to už je jiné kafe. Je robustní, elegantní a hlavně působí vyváženě. Člověk od ní neodvrátí pohled. Příď nezapře většího bratříčka Hondu Accord, maska je dynamická, stejně jako úzké protažené světlomety. Zdařily se konečně i zadní partie, které narozdíl od předchozí generace k autu očividně patří. Vzadu najdete zcela jiná světla a přestože je zadní část poměrně krátká, působí i ona robustně. Zkrátka, najednou je tu jeden z nejhezčích malých sedanů.
HONDA CITY 1,4 i-VTEC

I uvnitř vypadá vůz dospěle. Díky tomu, že rozvor narostl o 100 mm, je mezi předními a zadními sedadly o 25 mm více místa. Palubní deska je jednoduchá, ale dynamické tvary jí dodávají správný šmrnc. Jsou zde použity tvrdé plasty, ovšem velice kvalitní. Potěší sportovní volant nastavitelný ve dvou směrech, který si tvůrci „vypůjčili" od Hondy Civic. S ním dobře ladí sportovní kaplička s třemi kruhovými přístroji. Přístrojová část ve středu palubní desky je přehledná bez nějakých módních výstřelků, ovládací tlačítka jsou dostatečně velká a dobře po ruce. Sedadla jsou pohodlná vpředu i vzadu, místa pro nohy je skutečně dostatek, takže se s „městským" autem nemusíte bát vyrazit na delší cesty. Zadní sedadla jsou dělená a sklopná v poměru 60:40 a skrývá se pod nimi úložný prostor.
HONDA CITY 1,4 i-VTEC

 

Počet odkládacích přihrádek a schránek vůbec zaslouží pochvalu. Stejně jako zavazadlový prostor s parádním objemem 506 l. Dostávám se ale také k několika minusům. Ovladačů audio soustavy je dle mého názoru přehnaně málo a její ovládání není zrovna intuitivní. Vytkl bych nedostatečně boční vedení předních sedadel, jejich vyšší posaz, méně místa nad hlavou na zadních sedadlech a také otevírání kufru. Nepochopil jsem, proč na víku chybí tlačítko na otevírání. Zavazadelník tak otevřete jen pomocí klíčku (dálkově to nejde) či páčkou vedle sedadla řidiče.

HONDA CITY 1,4 i-VTEC
73 kW je pro motor 1,4 l velice slušnou hodnotou a odráží se na dynamice vozu. Tichý a kultivovaný agregát je pružný už v nižších otáčkách a dobře akceleruje i v těch vysokých. Dá se točit téměř k 7 000 otáček. Tvrdší podvozek překvapivě dobře přijímá nerovnosti, na dálnici se nová generace vystříhala plavby ze strany na stranu. V zatáčkách se vůz ale citelněji naklání. Řízení je přesné, ale o něco víc přeposilované, takže je to horší se zpětnou vazbou. Pokrok udělal brzdový systém s rychlým nástupem. Celkově je jízda s tímto vozem pohodlná. A spotřeba velmi příjemná, můžete se dostat i pod šest litrů na 100 km. Honda City udělala velký skok a rázem hraje první ligu. Jestliže jsem kdysi chválil Fiat Lineu jako nejlepší malý sedan, nyní má v podobě Hondy City silného soupeře.
HONDA CITY 1,4 i-VTEC

Martin Březina (18. 3. 2010)

 

 

Technická data

Délka: 4 420 mm
Šířka: 1 695 mm
Výška: 1 470 mm
Rozvor: 2 540 mm
Motor: zážehový čtyřválec i-VTEC
Zdvihový objem: 1 339 cm³
Max. výkon: 73 kW (100 k) při 6 000/min
Max. točivý moment: 127 Nm při 4 800/min
Max. rychlost: 182 km/h
Zrychlení 0-100 km/h: 11,5 s
Spotřeba (město/mimo/komb.): 7,4/5,3/6,1 l/100 km
Objem palivové nádrže: 42 l
Objem zavazadlového prostoru: 506 l
Pohotovostní hm./nosnost: 1 096/444 kg
Základní cena: 359 000 Kč

 

 

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

chytrydopravce

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (26 hlasů)
  • ano (93 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz