Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

Honda Accord 2,4 I-VTEC

Nejlepší Accord všech dob!

Jestliže Honda Accord patřila v minulosti mezi absolutní elitu střední třídy, pak její sedmá generace se dá ohodnotit jedině slovy - nejlepší Accord všech dob. Testovaný model Honda Accord 2,4 i-VTEC Executive nás nadchl zejména jízdními vlastnostmi, odhlučněním a adaptivním tempomatem.
Černý elegantní pětimístný sedan s pohonem předních kol jsme pochopitelně ihned „omrkli", abychom zjistili, že v oblasti exteriéru k revolučním změnám nedošlo. Jedná se spíše o drobné úpravy. V černém provedení se vpředu vyjímala pozměněná masivnější maska chladiče v chromovém provedení s velkým znakem Hondy. V chromu je i orámování bočních oken a kliky. Nového tvaru doznaly přední xenonové světlomety, které ustupují do boku vozu. Bez povšimnutí nezůstala směrová světla integrovaná do zpětných zrcátek či mlhovky integrované do nového předního spoileru. Pochvalu zaslouží i zadní světla. Čím však Honda opět hodila konkurenci pomyslnou rukavici, je perfektně propracovaná karoserie. Klínovitý sportovně laděný profil vozu podtrhuje tvrzení, že aerodynamikou Accord ve své třídě těžko hledá soupeře. Vždyť součinitel odporu vzduchu se dostal až na hodnotu 0,26, a to už odpovídá čistě sportovním vozům.
Interiér vozu byl u testovaného vozu v luxusním koženém provedení, kvalitní změkčené plastové materiály byly kombinované s leštěnou imitací světlého dřeva a světlosti interiéru dodávalo lehce ovladatelné střešní okno. Ovšem vnitřek vozu se celkovým provedením od předchozí generace také nijak výrazně nelišil. Honda vsadila na osvědčené a nemohu říci, že by v tomto směru udělala nějakou chybu. Na první pohled zaujme kožený multifunkční volant se silnějším věncem, který si můžete nejen nastavit horizontálně a vertikálně, ale můžete si ho také přitáhnout k tělu. Ovšem věnec by možná mohl ještě trochu „ztloustnout". Stejně tak by mohla být větší hlavice řadící páky. Nízko posazená elektricky nastavitelná přední sedadla se zdařilým bočním vedením nabízejí skutečné pohodlí, díky úzkému střednímu panelu je místa pro nohy až až. O důležitých údajích vás informuje palubní počítač, středu předního panelu dominuje multifunkční displej, který zase podává informace o audiosystému, tepelném a cirkulačním systému či klimatizaci. Automatické rozsvícení světel je podpořeno automatickým ztmavením zpětného zrcátka.
Na volantu je nejen ovládání audiosystému a přepínání palubního počítače, ale již zmíněná lahůdka - adaptivní tempovat. Už se nejedná jen o udržování konstantní rychlosti, ale systém umož�?uje udržovat stejnou a bezpečnou vzdálenost za vozidlem před vámi. Pokud vůz před vámi zpomalí či zrychlí, systém ACC detekuje změnu vzdálenosti a zpomalením či zrychlením kompenzuje rychlost. Je to skutečně zvláštní pocit, když auto bez vašeho přičinění brzdí či přidává plyn, ale na takovouhle „vychytávku" si člověk rychle a rád zvykne. Pokud vůz před vámi náhle výrazně zpomalí, ACC vás upozorní zvukovou signalizací a na multifunkčním displeji se zobrazí hlášení. Radarový snímač systému ACC v čelní mřížce může detekovat a monitorovat vzdálenost vozidla až do 100 m, vzdálenost od vozidla si můžete navíc nastavit ze tří hodnot.
Hondu Accord jsme si vyzkoušeli na dálnici, na okresních silnicích, ale i v Praze. Jízdní vlastnosti tohoto sedanu střední třídy jsou skutečně velkým trumfem japonské automobilky. Navíc se může pochlubit extrémně tichým chodem, kterého je dosaženo novým uložením motoru na třech podpěrách s gumovými tlumiči, které skvěle odbourávají přenos vibrací do interiéru vozu. O nastartovaném motoru vlastně nevíte, že pracuje zjistíte až po sešlápnutí plynového pedálu. A „hrátky" s ním si můžete skutečně vychutnávat. Vůz slušně akceleruje už při 2000 otáčkách. Kolem 4500 otáček už cítíte skutečnou sílu motoru, začíná adrenalinová fáze. U hodnoty 6000 otáček za minutu jsme čekali, že motor začne „vadnout", ale k našemu milému překvapení motor žene vůz strhujícím tempem stále vpřed až do 7200 otáček, kdy zasáhne omezovač. Díky tvrdšímu pérování a pozměněné geometrii se výrazně snížilo naklánění vozu v zatáčkách. O pohonu předních kol také nevíte, auto nemá tendenci k neotáčivosti. Perfektně reaguje na prudké brzdění a ostré manévry, problematickou situaci vám pomůže vyřešit systém jízdní stability VSA. Ve městě jsme měli díky skvělé ovladatelnosti navíc pocit, že jezdíme s podstatně kratším vozem. Zkrátka jízda Hondou Accord je skutečným požitkem. Při sportovním pojetí jízdy ve vyšších otáčkách jsme zaznamenali průměrnou spotřebu 9,6 l na 100 km.
Honda Accord je bezesporu určena pro milovníky kvalitní jízdy. Model 2,4 i-VTEC Executive začíná na ceně 869 000,- Kč včetně DPH.

 

Technická data

Délka: 4665 mm
Šířka: 1760 mm
Výška: 1445 mm
Rozvor náprav: 2680 mm
Celková hmotnost: 1930 kg
Motor: čtyřdobý řadový kapalinou chlazený uložený napříč, 16 ventilů
Zdvihový objem: 2354 cm³
Max. výkon: 140 kW (190 k) při 6800 ot./min
Max točivý moment: 223 Nm při 4500 ot./min
Rozvod: i-VTEC
Převodovka: šestistup�?ová manuální
Max. rychlost: 227 km/h
Zrychlení 0 - 100 km/h: 8 s
Kombinovaná spotřeba: 9 l/100 km
�?ízení: hřebenové s posilovačem
Objem zavazadlového prostoru: 459 l
Objem palivové nádrže: 65 l

 

Dopravní portál -> testy aut -> Honda Accord

 

Dopravní portál -> testy aut -> Honda Accord

 

Dopravní portál -> testy aut -> Honda Accord

 

Dopravní portál -> testy aut -> Honda Accord

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

chytrydopravce

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (30 hlasů)
  • ano (93 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz