Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

Užitkové vozy značky Ford

Nosným pilířem mezi užitkovými vozy značky Ford je bezesporu model Transit. Jeho vyznavače tak potěší nový Transit Connect a Econetic. Ford přichází také s novými vozy Tourneo Connect, Fiesta Van a Ranger. Testovací jízdy umožnily odhalit změny a přednosti oblíbených malých dodávek.

Užitkové vozy značky Ford

Nová modelová řada Ford Transit/Tourneo Connect, ač se to na první pohled nezdá, doznala řadu změn v oblasti designu, bezpečnosti a přináší mnoho nových prvků standardní i volitelné výbavy a posouvá se vzhůru také úrovní dílenského zpracování. Transit Connect se navíc stane prvním globálním užitkovým vozem Ford, neboť od léta 2009 bude rovněž na trhu v Severní Americe. Bude tak k dostání ve více než 50 zemích čtyř kontinentů!
Užitkové vozy značky Ford

Řada Transit/Tourneo Connect přejala kinetický design Ford - zachovala si charakteristicky robustní vzhled karoserie, ale kabina byla upravena tak, aby odpovídala nejnovějším osobním vozům Ford. Svěží vzhled zdůrazňuje modernizovaný přední nárazník, mřížka chladiče lichoběžníkového tvaru, stejně jako přední a zadní světlomety.
Užitkové vozy značky Ford
Design nové přístrojové desky se inspiroval Fordem S-MAX, panel přístrojů a volant využívá prvků z nového Fordu Fiesta. Nově je v nabídce systém ESP spolupracující s ABS, hydraulický brzdový asistent HBA, asistent pro rozjezd ve stoupání HLA, regulace stáčivé rychlosti AYC, systém ochrany proti převrácení ROM a systém zasahující v případě naklonění vozu RMI. Vznětový motor Duratorq TDCi 1,8 l je dodáván ve třech různých variantách: 55 kW, 66 kW a 81 kW.
Užitkové vozy značky Ford

Nový Transit ECOnetic staví na základech dodávky Transit FT280 s pohonem předních kol., krátkým rozvorem a motorem 2,2 l Duratorq TDCi o výkonu 85 kW. Díky novému filtru pevných částic (cDPF), dodávanému na přání, plní Transit ECOnetic jako první užitkový vůz Ford emisní normy Euro 5. Pohonná jednotka nahradila kombinaci 81 kW motoru a pětistupňové převodovky. Duratorq TDCi 85 kW produkuje nejvyšší výkon ve 3500 ot./min. Vůz využívá osvědčenou šestistupňovou manuální převodovku Ford Durashift (VMT-6) s velmi kompaktní tříhřídelovou konstrukcí. Pro Transit ECOnetic byl motor specificky naladěn a v jeho základní výbavě se objevuje nový omezovač rychlosti.
Užitkové vozy značky Ford
S tímto prvkem činí nejvyšší rychlost Transitu ECOnetic 110 km/h, možnému přenastavení omezovače brání zakódování jednotky. Dalším prvkem napomáhajícím co největší úspoře paliva, minimalizaci opotřebení motoru a plynulé jízdě je v novém Transitu ECOnetic i ve všech ostatních verzích Transitu s motory TDCi ukazatel včasného řazení. Kontrolka na přístrojové desce upozorňuje řidiče na optimální okamžik pro změnu rychlostního stupně. Ford Transit je na trhu užitkových vozidel výjimečným vozem. Jako jediný model totiž nabízí pro stejnou platformu pohon předních kol, zadních kol i všech čtyř (AWD).
Užitkové vozy značky Ford
Zdokonalený systém AWD druhé generace využívá elektronické řízení, což napomáhá lepší funkčnosti a rychlejším reakcím. Pohon všech kol lze přepnout do rychlosti 100 km/h. Bezpečnosti vozu pomáhá parkovací kamera. Kombinovaná spotřeba činí pouhých 7,2 l/100 km a průměrné emise CO2 ve výši 189 g/km představují oproti běžné dodávce FT280 85 kW zlepšení o 0,9 l/100 km a 24 gramů CO2 na kilometr jízdy.
Užitkové vozy značky Ford

Model Fiesta Van byl navržen tak, aby dokázal vyhovět soukromým i pracovním potřebám zákazníků. V nabídce je také Fiesta Sport Van. Obě verze se vyznačují mimořádně příznivou spotřebou paliva 4,2 l/100 km v kombinovaném cyklu, což odpovídá emisím CO2 jen 110 g/km. U prodejců Ford bude k dispozici v průběhu roku 2009 také Fiesta ECOnetic Van. Na stokilometrové trase spotřebuje pouhých 3,7 l paliva. Objem nákladového prostoru všech nabízených variant je 1 004 l, maximální využitelná délka ložné plochy je až 1 327 mm, šířka 1 278 mm a výška 936 mm. Nákladový prostor je od kabiny oddělen standardně montovanou poloviční přepážkou.
Užitkové vozy značky Ford
Zážehové agregáty reprezentuje šestnáctiventilový motor Duratec 1,25 l (60 kW), vznětové jednotky jsou zastoupeny turbodieselem Duratorq 1,4 l TDCi (50 kW) a vrcholným Duratorq 1,6 l TDCi (66 kW), který je standardně vybaven filtrem pevných částic.
Nový Ford Ranger dává zákazníkům na výběr z několika kombinací pohonných jednotek, převodovek a konfigurací rozvodového ústrojí. Nosnost je až 1 tuna. V nabídce nechybí ani varianta „podvozek", ideální základ pro přestavbu například ma chladicí vůz nebo sklápěč. Ranger je nabízen ve třech karosářských variantách: Single Cab, RAP Cab (usnadňuje přístup dozadu kombinací plnohodnotných dveří s vzadu uchycenými otevíracími panely) a Double Cab. Agregát 2,5 l Duratorq TDCi vyvine 105 kW, motor 3,0 l pak 115 kW. Hnací soustava Rangeru může pracovat v jednom z těchto tří režimů: 4x2 (ideální pro jízdu na zpevněných silnicích), 4x4 High Range (pro povrchy se slabou trakcí a pro jízdu v terénu) a 4x4 Low Range (uplatnění v těžkém terénu).
Užitkové vozy značky Ford

Martin Březina (10. 6. 2009)

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

chytrydopravce

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (19 hlasů)
  • ano (90 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz