Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

FORD FOCUS 2,0 ST

Kdyby mi bylo 18 let, asi by mi museli useknout ruce u volantu, aby mě dostali z kokpitu takového vozu. Splňoval by přesně požadavky adrenalinového puberťáka. Jenže je mi víc. Tohle auto určitě není jen puberťák, je to výborné dospělé „nářadí". Lákavé. Jenže ta cena...

p1320769_kopie_400

K té se dostanu později, nechci vám brát iluze hned na začátku. Pojďme se nejdříve na Focus ST podívat na auto jako takové, i když už na začátku můžu prozradit, že je to prostě nová lahůdka pro příznivce značky Ford. Jak říká můj kamarád, je to vymazlený.

p1320771_kopie_400

Pěkný design je takový předkrm, adrenalinové menu pokračuje interiérem. Když jsem do něj vklouzl, ač snad už trochu rozumný, tak se mnou puberta zase na chvíli otřásla. Sportovní sedačky Recaro mě semknuly jako kleště, pozici sedadla jsem si dal, jak se ke sportovnímu modelu patří, pěkně nízko a jen se nehybně rozhlížel. Jo, je to focus, ale je tu něco navíc. Dal jsem si ruce na volant (useknout bych si je nenechal). Velice příjemný do ruky, dostatečně tlustý, dobrý pocit na záběr. Navíc multifunkční, samozřejmě nastavitelný. K tomu příjemná hliníková hlavice řadící páky a stylové hliníkové pedály. Navíc jsou tu nové ukazatele na vrchu palubní desky, které řidiče informují o tlaku oleje, o jeho teplotě a o tlaku turba. Hodně důležité informace, než na to šlápnete. Tato malá kaplička je umístěna na středu, mírně nakloněna k řidiči, tedy v minimálně rušivém úhlu pohledu. Při večerním odjezdu mě také potěšila červeně zářící lišta „ST" na prahu dveří a klíčky v kapse. Tlačítko Start/Stop se dá ve tmě najít mnohem lépe.

p1320777_kopie_400

Tak ho pojďme zmáčknout. Všeobecná tendence snižování objemu motorů tady rozhodně nebolí. Benzínový dvoulitr o síle 184 kW (250 k) dravě zavrní. Ale pozor, umí i kousnout. K těmto vozům patří pokora, ne bezhlavá puberta. „Estéčko" od vás žádá kontrolu, nevyjelo z linky jen proto, že se budete dívat, zda podél cesty nerostou houby. Chce si hrát. Na profesionální úrovni. Jinak si raději pusťte hru na PC. Podvozek je tvrdší a na kvalitních silnicích se na něj můžete naprosto spolehnout. Drží jak přibitý. Na těch našich s ním musíte komunikovat, stejně jako s řízením, které vychází maximálně vstříc. Ale vše vyžaduje vaši pozornost. Motor zabírá už od nízkých otáček a jde silou neustále nahoru. Až k 7 000 otáček! K tomu patřičný zvuk - závodní baryton. Přesné krátké řazení, kvalitní brzdy a maximální poslušnost, to jsou další ozdoby tohoto automobilového dortu.

p1320779_kopie_400

 Jenže uprostřed hoří svíčka, která docela pálí. Ford Focus ST přijde v základu na 856 000 korun, testovaná verze s příplatkovou výbavou na 985 600 Kč. A to je docela „darda". Na trhu v této kategorii jsou o dost levnější modely. Některé dokonce divočejší.

Základní technická data

Délka: 4 362 mm
Šířka: 1 858 mm
Výška: 1 484 mm
Rozvor: 2 648 mm
Motor: zážehový čtyřválec
Zdvihový objem: 1 999 cm³
Max. výkon: 184 kW (250 k) při 5 500/min
Max. toč. moment: 360 Nm při 2 000 - 4 500/min
Max. rychlost: 248 km/h
Zrychlení 0 - 100 km/h: 6, 5 s
Spotřeba (město/mimo/kombi): 9,9/5,6/7,2 l/100 km
Objem palivové nádrže: 55 l
Objem zavazadlového prostoru: 316/1 101 l
Pohotovostní hmotnost/nosnost: 1 287/763 l
Základní cena: 856 000 Kč
Cena testovaného modelu: 985 600 Kč

Autor: Martin Březina 28. 12. 2012

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

solobus

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (19 hlasů)
  • ano (90 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz