Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

Jozsef Kiss se raduje z vyhrané fabie

Maďarský řidič Jozsef Kiss zvítězil ve druhém ročníku soutěže HOPI Best Driver, když v superfinále porazil Čecha Lukáše Kroupu. Za první místo získal novou Škodu Fabii, poražený finalista si do Prostějova za svůj výkon odvezl čtyřkolku.

Soutěž si klade za cíl podpořit zájem o profesionální přístup řidičů HOPI GROUP k tomuto náročnému zaměstnání. Šoféři tu mohou dokázat, že vozidla, se kterými jezdí, umí skvěle ovládat.

Finále o nejlepšího řidiče proběhlo v hlavním areálu HOPI v Jažlovicích u Říčan u dálnice D1 a zúčastnilo se ho 14 řidičů tahačů a šest za volanty sól. Soutěžilo se v jízdě zručnosti, ekonomické jízdě a také v první pomoci. Právě v této disciplíně se prosadil i pozdější celkový vítěz, který ovládl kategorií tahačů. Řidičům sólo vozidel dominoval Lukáš Kroupa. Oba nejlepší ze své kategorie se pak utkali v tzv. superfinále. V něm museli rozestavit sudy na každou stranu nákladního vozidla tak, aby mezi nimi projeli a zároveň měli od sudů co nejmenší vzdálenost. Maďarský řidič se na levé straně trefil na milimetr přesně. Kroupa pravou stranou neprojel. Ve druhé disciplíně měli řidiči shodit pouze prostřední představený ze tří stojících válců. Oba ho pravým kolem „sestřelili". Na závěr měli střed svého automobilu zastavit co nejpřesněji k terči ležícím na silnici.

Jozsef Kiss porazil Lukáše Kroupu nejen mezi sudy, ale také v přesnosti zastavení u terče, takže se radoval z celkového triumfu a stal se majitelem Škody Fabia.

„Nejtěžší pro mě bylo superfinále. Především tím, jak velmi jsem byl nervózní. Naštěstí se mi podařilo s nervozitou vypořádat a jsem překvapený, že jsem zvítězil. Za to jsem samozřejmě rád a polepším si, protože nyní vlastním dvanáctiletý vůz Daewoo Kalos," prohlásil vítěz Jozsef Kiss.

„Já jsem byl s druhým místem smířený poté, co jsem ‚trefil‘ sud. Nejtěžší pro mě bylo zastavení nad terčem. A to mi taky moc nevyšlo. Ale druhé místo je fajn. Měl jsem z něj radost. Dvojnásobnou radost mi pak připravila přítelkyně Veronika, když mi oznámila, že budu tatínkem," doplnil jedenatřicetiletý řidič z prostějovské pobočky HOPI Lukáš Kroupa, který před dvěma roky obsadil druhé místo v kategorii sólo vozidel.

„Jsem rád, že máme tak šikovné řidiče. Ze srdce vám hoši blahopřeji a ceny si užijte. Jen pozor na té čtyřkolce. A budu rád, když to dobré z vašeho řízení budete šířit kolem sebe," poznamenal při slavnostním předávání cen František Piškanin, jednatel společnosti HOPI.

Logistická společnost HOPI GROUP, kterou tvoří HOPI CZ s.r.o., HOPI Hungária Kft. a HOPI SK s.r.o., vypisuje každé dva roky pro své řidiče z Česka, Maďarska a Slovenska soutěž, které se v prvním kole účastní všichni, kteří jsou v okamžiku začátku devítiměsíčního klání v trvalém zaměstnaneckém poměru. Soutěží se v kategoriích tahače (soupravy s návěsy) a sólo vozidla. V prvních kolech se sbírají body za spotřebu, ale také za rychlost vracení dodacích listů, či vyčítání řidičských karet. Do výsledků v základním kole se promítá, zda řidič způsobil dopravní nehodu či nikoliv, případně jakou měl nebo neměl škodu na převáženém zboží. Do druhých - národních kol (semifinále) postoupilo podle země mezi 10 až 25 řidiči. Jažlovického finále se zúčastnilo 12 Čechů, pět Slováků a tři řidiči z Maďarska.

Další informace najdete na www.hopibestdriver.eu


vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

chytrydopravce

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (30 hlasů)
  • ano (93 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz