Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

CITROËN C-CROSSER 2,2 HDI

Citroën C-Crosser má dva sourozence - Peugeot 4007 a Mitsubishi Outlander. U nich je možné vybrat si mezi zážehovým a vznětovým motorem, C-Crosser je v nabídce pouze s dieselovým přeplňovaným čtyřválcem 2,2 HDi. Nelze si však stěžovat, daný agregát je pro tento rodinný automobil do terénu asi nejvhodnější volbou.

p1280014_400


Od zmíněných bratříčků se C-Crosser liší designem, jinak jsou rozměry, podvozek a stavba karoserie prakticky totožné. Interiér byl vyveden v luxusní kůži s kvalitními plasty. Středový panel působí jednoduše a poměrně skromně. K dispozici je multifunkční volant, za ním jsou dva kruhové přístroje s displejem palubního počítače uprostřed. Ovladače klimatizace a topení jsou dobře po ruce a jsou dostatečně veliké. Pohodlně se sedí jak vpředu, tak na sedadlech ve druhé řadě. Ta se dají sklápět a lze je posouvat o 80 mm. Horší už je to ve třetí řadě. Tato sedadla jsou spíše provizorní. Pro děti a to už musejí jezdit bez dětské sedačky. V sedmimístné konfiguraci zbývá velice málo místa pro zavazadla, pouhých 184 l. Pokud jednoduše zasuneme sedadla třetí řady do podlahy, zvětší se zavazadlový prostor na 441 l. Sklopením druhé řady vznikne prostor 1 686 l. Výhodou je, že zadní dveře jsou horizontálně dělené, přičemž na spodní díl můžete položit i těžké věci.

p1280011_400


Jak už jsem uvedl, motor tomuto vozu sedí 115 kW mu dává dostatečnou dynamiku, na německých dálnicích si můžete dovolit dosáhnout limitu 200 km/h. Nejvyšší točivý moment lze využít kolem 2 000 otáček, narozdíl od Picassa je s motorem dobře sladěna šestistupňová manuální převodovka. Citroën rozhodně nepatří mezi ostřílené výrobce vozů s pohonem všech kol a tak se spolehl na zkušenosti značky Mitsubishi. Ovladačem vedle řadicí páky si můžeme navolit jeden ze tří režimů - 2WD, 4WD případně Lock se závěrkou diferenciálu. Spolehnout se můžete na elektronicky řízenou mezinápravovou spojku. Režim Lock je vhodný do těžšího terénu. V tu chvíli se síla přenáší rovnoměrně mezi přední a zadní nápravu. Pokud navolíte 4WD, síla se variabilně mění z 85:15 až na 40:60. Vůz se mimo silnici či na mokru a sněhu chová jistě a bezpečně, nápomocny jsou systémy ABS, ESP, EBS + ASR, EBD, EBA. Ovšem nečekejte klasický offroad, na těžký terén zapomeňte. Především má C-Crosser značně nízkou světlou výšku 174 mm, nájezdové úhly činí jen 22 a 21 stupňů. Takže se jedná o model do lehčího terénu. A samozřejmě na silnice a dálnice. Průměrná spotřeba činila 7,7 l, ale mimo město se lze přiblížit k šesti litrům. Celkově se s C-Crosserem jezdí komfortně, dle mého názoru je ze sourozenecké trojice nejelegantnější a rodina si s ním dovolenou určitě užije.

p1280016_400

Technická data

Délka (mm): 4 646
Šířka (mm): 1 805
Výška (mm): 1 713
Rozvor (mm): 2 670
Motor: vznětový přeplňovaný čtyřválec
Zdvihový objem (cm³): 2 179
Max. výkon (kW/k): 115/156
při otáčkách (1/min): 4 000
Max. točivý moment: 380
při otáčkách (1/min): 2 000
Max. rychlost (km/h): 200
Zrychlení 0-100 km/h (s): 9,9
Spotřeba město/mimo město/kombin. (l/100 km): 9,0/5,9/7,0
Objem palivové nádrže (l): 60
Objem zavazadlového prostoru min/max (l): 184/1 686
Pohotovostní hmotnost (kg): 1 747
Základní ceny s testovaným motorem (Kč): 819 900
Text a foto: Martin Březina (28. 3. 2011)

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

chytrydopravce

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (19 hlasů)
  • ano (90 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz