Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

Chevrolet Cruze - dostupný fešák

Chevrolet Cruze je přímým nástupcem modelu Lacetti a ve třídě sedanů nižší třídy se ze strany korejské značky jedná o velký krok vpřed. Chevrolet nabral s cruzem nový směr a zdá se, že tentokrát ten správný. Na pohled sympatický vůz zaznamenal i velký posun v eleganci interiéru a hlavně - konkurenci trápí svou cenou.

Chevrolet Cruze - dostupný fešák

Znám hned několik lidí v mém okolí, kteří nad slavnou americkou značkou od doby, kdy ji navrhují a tvoří v Koreji, ohrnují nos. Ale když jsem jim nového cruze v nejvyšší výbavě ukázal, museli uznat, že majitelé tohoto modelu se nemají za co stydět. „Je to fakt docela fešák," padlo jedno z hodnocení. Já bych se nebál vynechat i to slůvko „docela".
Chevrolet Cruze - dostupný fešák

Do segmentu menších sedanů přináší Chevrolet Cruze svěží a neotřelý vzhled. Výrazná „lišta" s velkým zlatým logem značky přes masku chladiče, mohutný spoiler s s mlhovými světly a ostře řezané světlomety zasahující do boků, to vše tvoří elegantní přední část vozu. Boční linie přecházejí plynule v moderní záď s velkými světly. Jako celek velice zdařilý exteriér.
Chevrolet Cruze - dostupný fešák

Uvnitř jsem se ocitl taky někde jinde, než v lacetti. Ihned jsem pochopil úmysl designérů vyvolat vpředu pocit, že sedíte v dvoumístném kokpitu. Do palubní desky totiž plynule přechází vysoká středová konzole. Ovládací prvky na středovém panelu jsou řešeny symetricky, takže máte příjemný pocit, že vše má hlavu a patu. Působí to uhlazeně. Ovládací tlačítka jsou dostatečně velká a dobře v dosahu. V naší výbavě všemu vévodila velká obrazovka navigace a audio systému. Ten se ovládá také na volantu, který se vymkl z průměru laciné šedi a potěší svým extravagantním řešením. Za ním jsou v přístrojové desce tři kruhové tubusy, uprostřed kapličky najdete displej palubního počítače. Potěšen jsem byl rovněž pohodlností sedaček s dostatečně dlouhými sedáky a účinným bočním vedením. Vše podtrhovalo provedení v kůži včetně volantu a hlavice řadící páky. To vše by mělo poukazovat spíše na vyšší třídu. Jenže další bližší „ohledání" mě vrátilo do nižší střední. Čekal jsem, že nastavení sedadel bude v elektrice, mechanické „pumpování" mi přece jen k tomuto vozu nesedělo. Stejně tak tvrdé plasty, které budou s přibývajícím stářím vozu možná dělat neplechu v podobě nepříjemného vrzání. Ale jinak jsem se vpředu cítil opravdu fajn.
Chevrolet Cruze - dostupný fešák

Vzadu je dostatek místa pro kolena a pro tři cestující. Dvojice pak může využít širokou výklopnou loketní opěrku s dvěma otvory na nápoje. Ovšem aerodynamicky se snižující střecha velký komfort nad hlavou vyšším osobám nenabízí. Rovněž základní objem zavazadlového prostoru 450 l není nic závratného, navíc do prostoru značně zasahují panty od víka. Zvětšit se dá sklopením zadních sedadel. Vznikne tak tunel o výšce 45 cm. Pro mnohé však bude asi dost vysoko nákladová hrana ve výšce 77 cm.
Chevrolet Cruze - dostupný fešák

Chevrolet Cruze nabízí výběr ze dvou benzinových motorů 1,6 a 1,8 l, v naftě pak najdete dvoulitrový agregát s maximálním výkonem buď 92 či 110 kW. Nebojím se říct, že v podobě vznětového motoru o síle 110 kW jsme měli pod kapotou to nejlepší z hodně osekané nabídky. Lepší dynamiku u cruze nenajdete. Překvapilo mě však vadnutí motoru v nízkých otáčkách, na nějaký odpich z klidu naprosto zapomeňte. Motoru chvíli trvá než se chytne. Přesně řečeno, nadechne turbo. Pak už si užíváte poměrně svižnou jízdu. Ale jakmile se vůz dostane do nízkých otáček, dusí se. Na to pozor zejména při akceleraci při předjíždění. S manuální převodovkou si vyšší otáčky pohlídáte sami, horší už je to u automatu, který jsme měli my. Tam si pomůžete hlavně přepnutím do sekvenčního režimu. Klasický automat pracuje klidně, přeřazuje bez citelných prodlev.
Chevrolet Cruze - dostupný fešák

Tvůrci „ušili" pro nový Chevrolet Cruze poněkud tvrdší podvozek, aby si řidiči užili i sportovnější jízdu. Je třeba podotknout, že podvozek v tomto směru plní svou úlohu na jedničku, při ostré jízdě drží velmi dobře stopu, a to i v prudkých zatáčkách. Daní za to je tradičně citelnější přenos nerovností vozovek do interiéru, ale tvrdší naladění mi k tomuto vozu docela „sedělo". Motor se při povolených rychlostních limitech chová kultivovaně a hlavně úsporně. S lehkou nohou na plynu se můžete v průměru dostat pod šest litrů nafty na 100 kilometrů na to už mnozí řidiči slyší. A bezesporu zaregistrují i základní cenu. Ta u benzinového motoru 1,6 startuje na 349 900 Kč, u námi testované verze na 489 900 Kč včetně DPH. Navíc s bohatou standardní výbavou, za kterou se musí jinde připlácet. Za takhle vyvedený sedan nižší střední třídy je to cena bezesporu hodně zajímavá a o dost nižší než například u Škody Octavia. U mnohých evropských značek za tuto částku najdete jen „holé" základní modely. Takže zájemci o přijatelný vůz této kategorie mají výběr zase o něco těžší.
Chevrolet Cruze - dostupný fešák

 

Technická data

Délka: 4 597 mm
Šířka: 1 788 mm
Výška: 1 477 mm
Rozvor náprav: 2 685 mm
Motor: řadový přeplňovaný vznětový čtyřválec
Zdvihový objem: 1 991 cm³
Max. výkon: 110 kW (150 k) při 4 000/min
Max. točivý moment: 320 Nm při 2 000/min
Max. rychlost: 200 km/h
Zrychlení 0-100 km/h: 9,9 s
Spotřeba (město/mimo/komb.): 8,6/5,5/6,7 l/100 km
Objem palivové nádrže: 60 l
Objem zavazadlového prostoru: 450 l
Provozní/celková hmotnost: 1530/1958 kg
Základní cena: 489 900 Kč s DPH

 


Martin Březina (18. 2. 2010)

 

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

chytrydopravce

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (37 hlasů)
  • ano (93 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz