Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

Chevrolet Captiva 3,2 l

Prostorný vůz SUV Chevrolet Captiva se dá považovat za vlajkovou loď korejské značky a určitě ho značka může představovat se vztyčenou hlavou. Má své charisma, vydařený design, dobře zpracovaný interiér, nabízí až sedm míst pro sezení a můžete si s ním „hrát" jak na silnici, tak v lehčím terénu. Otázkou je, kolik zákazníků dá přednost nejsilnějšímu zážehovému agregátu 3,2 l.

Chevrolet Captiva,testy,svět novinek,auto zajímavosti

Že je současný Chevrolet bývalé Daewoo není asi třeba připomínat. Pravdou je, že dříve docházelo u novodobých korejských chevroletů ke zklamáním nejen po vzhledové stránce, ale i „dvojkovému" interiéru. Konec starých časů! Captiva je důstojným soupeřem s vlastním charisma. Je dostatečně velká, na první pohled se hlásí do kategorie SUV. Respekt vzbuzuje především výraznou mohutnou přídí, ale i z boku a ze zadu si drží punc agresivity. Ochranné  plastové kryty spodní části vpředu i vzadu, dvojice výfuků dodávají vozu šmrnc off roadu, i když o tvrdý „teréňák" se nejedná.
Obavy z bývalých nepříliš vydařených interiérů ze mě při usednutí za volant rychle spadly.
Chevrolet Captiva,testy,svět novinek,auto zajímavosti
V luxusní verzi na mě čekalo kožené provedení sedadel, mile také překvapily na dotek i na pohled kvalitní plasty. Tuhost sedadel mi vyhovovala, možná bych trochu „přidal" na bočním vedení. Přední sedadla leze pohodlně elektricky nastavit, dobrým pomocníkem pro pozorné sledování provozu je multifunkční volant. Za ním jsou dobře čitelné čtyři kruhové přístroje z „kuchně" Chevroletu. Střed panelu jde se současným moderním trendem, ovládací prvky jsou provedeny jednoduše a jsou dobře v dosahu. Hlavní „slovo" zde má komunikační displej s širokou škálou informací. Zeleno-černé provedení je dobře viditelné i za slunečného počasí. Vzadu je komfortní prostor pro další tři osoby, testovaný model měl navíc příplatkovou třetí řadu sedadel. Ta zaslouží bezesporu pochvalu, protože na dvou posledních přídavných sedadlech netrpí ani dospělí středního vzrůstu. Natož děti. Navíc je manipulace s nimi nanejvýš jednoduchá. Stačí pouze zatáhnout za madlo na jejich zadní straně a sedadlo okamžitě lehne k zemi. Jednoduše se dá sklopit i druhá řada sedadel a vznikne vám tak slušný nákladový prostor. Vstřícností modelu jsou i zadní páté dveře. Nejen že se vyklápí dostatečně vzhůru, ale například nákup můžete do zavazadlového prostoru ukládat pouze oknem.
Chevrolet Captiva,testy,svět novinek,auto zajímavosti

Zážehový motor o objemu 3,2 l a síle 169 kW má dostatečnou dynamiku a s vozem si dobře poradí. Jízdní vlastnosti jsou na velmi dobré úrovni, agregát se chová klidně a tiše. Captiva má primární pohon přední nápravy, v terénu se připojuje prostřednictvím elektronicky řízené elektromagnetické spojky systém samočinné aktivace pohonu všech kol AWD. Řazení automatické pětistupňové převodovky (s možností přepnutí na sekvenční řazení) je hladké bez prodlev. Otázkou však je, do jaké míry zákazníci přimhouří oko nad spotřebou. Evropany dnes straší už průměrná spotřeba nad osm litrů na 100 km, s captivou se pod 10 l nedostanete ani náhodou. Pokud budete plynový pedál jen hladit, můžete se radovat z jedenáctilitrového konzumenta. Pokud však pojedete jen normálně, počítejte se spotřebou mezi 14 až 15 litry. A to nemluvím o sportovních nadšencích.
Chevrolet Captiva,testy,svět novinek,auto zajímavosti
   

Technická data
Délka: 4 635 mm
Šířka: 1 850 mm
Výška: 1 720 mm
Rozvor: 2 705 mm
Motor: vznětový přeplňovaný čtyřválec
Zdvihový objem: 3 195 cm³
Max. výkon: 169 kW (230 k) při 6 600/min
Max. toč. moment: 297 Nm při 3 200/min
Max. rychlost: 204 km/h
Zrychlení 0-100 km/h: 8,8 s
Kombinovaná s potřeba: 11,5 l/100 km
Objem zavazadlového prostoru: 465/930 l
Základní cena: 873 900 Kč vč. DPH

Text a foto: Martin Březina

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

chytrydopravce

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (37 hlasů)
  • ano (93 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz