Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

CHEVROLET CAPTIVA 2,2 VCDi

Krok za krokem kráčí značka Chevrolet za vyšší popularitou v jednotlivých segmentech. Dlouhé roky se snaží z padnoucí automobilky Daewoo vyšlechtit zajímavý produkt. Jak se zdá, vynaložené finance nepřišly vniveč. Příkladem je i nový model Captiva, který oproti předchozímu modelu vyhodil vizitku s nápisem „Nuda."

p1290602_400


Když jsem stál před novým SUV, proběhlo mi hlavou: Tedy ty jsi mastodont. Ale pěkně pošlechtěný. Oběhl jsem vůz zleva, zprava a musel jsem uznat, že tento exteriér si své příznivce určitě najde. Ten tam je tuctový výraz. Vůz výrazně zmohutněl. Zejména díky předělané přídi. Nové obdélníkové ostře řezané světlomety, velká mřížka chladiče táhnoucí se od kapoty až po nárazník, nová mlhová světla posunutá více do rohů, to vše působí značně dynamicky a agresivně. Captiva není módně extravagantní, ale rozhodně už nepůsobí lacině. V tomto směru se už Chevrolet nemá za co stydět, přestože i zde najdete mouchy. Například hůře slícované díly.

p1290615_400


Stejně jako u předchozího modelu si v kabině nelze stěžovat na nedostatek místa. Vpředu i vzadu nejsou v ohrožení nohy, ani hlavy. Přivítaly mě sice tvrdé plasty, avšak kvalitní. Otázkou je, za jak dlouho se začnou někde ozývat nevítané zvuky. Interiérem se nová captiva řadí nad průměr daného segmentu, palubní deska má mohutný středový panel, s ovládáním tlačítek jsem neměl problém. Přivítal jsem velkou obrazovku kvalitní navigace. Výhodou každého SUV je nabídka sedmi sedadel. Pravda, třetí řada není plnohodnotná, na druhou stranu se nejedná o nějaké rybářské stoličky. Děti na nich po chvíli trpět určitě nebudou. Přístup k nim je přes druhou řadu, jejíž sklápění po chvíli každý pochopí.

p1290612_400


Nejsilnější zbraní nové captivy jsou ale nové dieselové agregáty o objemu 2,2 l, které nahradily starý naftový dvoulitr. Ten byl svým způsobem kontraproduktivní. Zatímco pořádně „papal", výkonnost nevykazoval. Testovaný model byl osazen motorem o síle 135 kW (184 k) a jednoduše bych řekl - nebe a dudy. Při rozjezdu je sice cítit krátká turbodíra, ale pak se motor nadechne k bojovému výpadku. Dynamika dostatečná. Neříkám, že se v tomto případě jedná o motor držící hladovku, ale při klidné jízdě není problém dostat se pod deset litrů. Zkusil jsem si úspornou jízdu a blížil jsem se k osmi litrům. Captiva rozhodně není auto na řádění v zatáčkách, na rovinkách či na dálnici se však chová s jistotou a dostatečně komfortně. Vzhledem k možnosti pohonu všech čtyř kol se nemusíte bát do méně náročného terénu. Pokud srovnáme captivu s ostatní konkurencí v segmentu, má jednu velkou výhodu. Poměr ceny k užitné hodnotě. Zatímco „jinde" se lehce dostanete přes milion, námi testovaná motorizace stojí v základu a s bohatou výbavou něco málo přes 700 tisíc korun. Chevrolet Captiva není nejlepší svého druhu, její kvality se pohybují nad průměrem. Ale v životě platí, něco za něco. Chceš dobré a podstatně levnější SUV? Tak přimhuř oko.

Základní technická data

Délka: 4 673 mm
Šířka: 1 868 mm
Výška: 1 756 mm
Rozvor: 2 707 mm
Motor: vznětový řadový čtyřválec
Zdvihový objem: 2 231 cm3
Max. výkon: 135 kW (184 k) při 3 800/min
Max. točivý moment: 400 Nm při 2 000/min
Zrychlení 0-100 km/h: 10,1 s
Spotřeba (město/mimo/komb.): 10/6,4/7,7 l/100 km
Objem palivové nádrže: 65 l
Objem zavazadlového prostoru: 477/942 l
Provozní/maximální hmotnost: 2 053/2 538 kg
Základní cena: 709 900 Kč s DPH
Text a foto: Martin Březina (14. 8. 2011)

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

recavia

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (27 hlasů)
  • ano (93 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz