Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

Chevrolet Aveo 1,4 I

Pryč jsou doby, kdy jsme v 80. letech minulého století mlsně koukali na mohutné vozy značky Chevrolet s velkoobjemovými motory. Současná doba se nese v jiném trendu a dobře si to uvědomuje i tato automobilka. Její prodejní výsledky jasně hovoří o tom, že poměr ceny, užitné hodnoty, úsporného provozu a slušivého designu dokáže velice dobře sladit. Jedním z trumfů na českém trhu je nový Chevrolet Aveo v pětidvéřové verzi, který jsme měli možnost vyzkoušet se zážehovým motorem o objemu 1,4 l.
I když tento vůz patří do kategorie nižší střední třídy, rozměry mezi menší auta, vzhledem se chce řadit mezi o něco větší kolegy. Jakoby chtěl říct, nejsem jen nákupní taškou a modelem pro ženy. Svým způsobem by měl pravdu, dokáže uspokojit potřeby celé rodiny.

 

 

Dopravní portál -> testy aut -> chevrolet Aveo

 

Že patří mezi „dospělé" ukazuje novou přední částí, která působí poměrně masivně. Zejména díky velkým světlometům elegantního tvaru zasahujícím výrazně do boků, dělené mřížce chladiče, jejíž spodní část je usazena do spojleru a výrazným mlhovým světlům. Zadní části sluší horní křidélko, decentní světla a přiměřený nárazník. Kliky byly v barvě vozu a B sloupek v tmavém provedení, aby zvýraznil boční prosklení vozu. Celkově opravdu slušivý design.

 

Dopravní portál -> testy aut -> chevrolet Aveo

 

I uvnitř se tvůrci snažili zabránit pocitu z nějakého „puberťáka", interiér je proveden elegantně a důstojně. Ovládání audio systému a ventilace Chevrolet nijak nekomplikoval, vše se ovládá jednoduše a vše je dobře po ruce ve středu panelu. Ocenil jsem zelené, výrazné a dobře přehledné podsvícení audio systému a palubního počítače. V interiéru převládají tvrdší plasty s kvalitní povrchovou úpravou, na palubní desce je dobře zvolena imitace hliníku, která opět dodává dojem vozu vyšší třídy. Za volantem se sedí příjemně, sedadla jsou trochu měkčí. Zadní sedadla jsou určena spíše dětem či cestujícím menší postavy. Ale pokud se dvojice vpředu trochu uskromní, vzadu si sedne i vzrostlý chlapík. I když s místem pro kolena a hlavu je to tak tak.

 

 

Dopravní portál -> testy aut -> chevrolet Aveo

 

Zavazadlový prostor, jehož víko se otevírá páčkou netradičně umístěnou vpravo, v základu nenabízí závratný objem, ovšem 220 l se dá velice jednoduchým sklopení zadních sedadel zvýšit na slušných 980 l. Výhodou je, že vznikne téměř rovná plocha. Už měkčí sedadla naznačila, že nový Chevrolet Aveo sleduje zejména klidnou jízdu. Stejně tak podvozek. Tvrdší sportovní naladění nečekejte. Vůz se tak o něco více houpe a v zatáčkách, i když dobře drží stopu, pocítíte náklony. Na druhou stranu podvozek dobře eliminuje nerovnosti českých silnic. Pokud chcete sportovně laděný vůz, poohlédněte se po něčem jiném. Aveo je pro kliďase. Příjemně mě překvapil nový zážehový agregát 1,4 l, který má dostatek síly od nižších otáček a nemůžete si na něj stěžovat ani kolem 6000 otáček. Rozsah tahu je opravdu chvályhodný, stejně jako spotřeba. S klidnou nohou na plynovém pedálu se v průměru můžete dostat pod 6 litrů na 100 km. Celkově se jedná o jeden z nejlepších motorů v dané třídě. Pochvalu zaslouží i cena, kterou se Chevrolet snaží vyjít vstříc zákazníkům, kteří hledají nový vůz pod 250 000 korun. Testovaný model je v základu ve verzi BASE nabízen za 247 900 Kč, ve vyšší příplatkové výbavě verze LT za 294 900 Kč.

 

Dopravní portál -> testy aut -> chevrolet Aveo

 

Technická data

Délka:    3920 mm
Šířka:    1680 mm
Výška:    1505 mm
Rozvor:    2480 mm
Motor:    zážehový čtyřválec
Zdvihový objem:    1399 cm3
Max. Výkon:    74 kW při 6400/min
Max. toč. Moment:    131 Nm při 4200/min
Max. Rychlost:    175 km/h
Zrychlení 0 - 100 km/h:    11,9 s
SPOTŘEBA
Spotřeba město/mimo/kombi:  7,9/4,7/5,9 l/100 km
Objem palivové nádrže:    45 l
Objem zavazadlového prostor:    220/980 l
Pohotovostní hmotnost/nosnost:     1145/398 kg
Základní cena:    247 900 Kč

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

recavia

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (37 hlasů)
  • ano (93 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz