Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

Zloděj kamionu dopaden

Ve spolupráci Scanie s českou a polskou policií byl dopaden zloděj, který odcizil zákazníkovi tahač Scania R 420. Díky systému Scania Fleet Management, který sbírá data o vozidle pomocí jednotky umístěné ve vozidle, která je nyní zabudována v každé nově dodané Scanii.
Tento systém umožňuje vyhodnocení více jak 40 údajů (např. průměrnou spotřebu, rychlost vozidla, stav nádrže, styl řízení řidiče, polohu vozidla a jiné technické informace). Tyto údaje o vozidle si může zákazník zobrazit na počítači kdekoliv s přístupem na internet, po přihlášení pomocí přístupových údajů.
Policie ČR kontaktovala společnost Scania s žádostí o pomoc při hledání odcizeného vozidla Scania. Během chvíle bylo možné systémem Scania Fleet Management sledovat polohu vozidla a údaje o rychlosti, stavu nádrže atd. Pro Policii ČR byl vytvořen speciální účet, kde mohli policisté sledovat aktuální údaje o vozidle. Naposledy byl systém schopen přesně lokalizovat vozidlo na Vysočině. Tam zloději poškodili zařízení a tím se ztratila možnost sledovat přesnou polohu vozidla.
I přes četná poškození systém sledování vozidla fungoval dál. Přibližnou polohu vozidla zachytila až následující den polská police, ale nebyla známa přesná poloha. Byl znám jen přibližný okruh, ve kterém se pachatel s odcizeným vozidlem nacházel. Díky špičkové technologii byla systémem přesně určena jeho poloha a pachatel byl zadržen. Celá akce od odcizení vozidla až po zadržení pachatele trvala necelé tři dny. Scania je hrdá na to, že systém, který byl primárně vyvinut pro zvýšení hospodárnosti provozu vozidel, je ve výjimečných případech schopen pomoci policii při dopadení zlodějů vozidel.
Martin Březina, Truck magazín

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

recavia

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (30 hlasů)
  • ano (93 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz