Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

Závody

Jen několik dní poté, co Autodrom Most jako první český speciální závodní okruh oslavil kulaté třicetiny, se na jeho trať opět vrací nejprestižnější a největší akce roku. Po jedenadvacáté zde zahřmí motory závodních trucků v českém podniku FIA evropského šampionátu tahačů, který se i letos jede jako Renault Trucks Czech Truck Prix, nově ovšem i s přídomkem supported by Shell Rimula.


„Není tajemstvím, že jde o ojedinělou podívanou, jaká nemá v republice obdobu. Truckeři z celé Evropy se do Mostu vždy rádi vrací a návštěva diváků se každoročně počítá až ke stovce tisíc," uvedl sportovní ředitel Autodromu Most Michal Marek.

I letošek je ozdoben účastí hned několika českých pilotů, ať jde o dvojnásobného evropského šampiona Davida Vršeckého, nadějného mladíka Adama Lacka, či veterána Frankie Vojtíška. Právě oni se budou chtít doma vytáhnout a ani jeden z nich se netají tím, že právě ovace domácího publika jsou tím nejlepším aditivem, které je požene kupředu.

Průběžné bodování v současnosti vede španělský mnohonásobný mistr Antonio Albacete před Jochenem Hahnem a Markusem Oestreichem. Vršecký je čtvrtý, Lacko šestý a Vojtíšek šestnáctý. V motorsportu se ale můžou karty velmi rychle obracet a během zbývajících čtyř podniků v Mostě, Zolderu, Jaramě a v Le Mans se dá očekávat ještě mnoho změn.

Kromě trucků se v rámci vrcholného víkendu sezóny už tradičně představí Northern European Cup, seriál silných formulí Renault se skoro čtyřicetičlenným startovním polem. Dále se pojede Renault Clio Cup Bohemia, kde startuje na tři desítky jezdců a snad i jako protiváha k závodním obrům i polský pohár vozů KIA Picanto pod názvem KIA Lotos Race. Také zde bude startovat na třicet známých miniaut.

Ani letos nebude na diváckém svahu chybět bohatý doprovodný program pro celou rodinu, včetně stánkového prodeje občerstvení i suvenýrů. Chystají se prezentační akce nejrůznějších společností, jejichž činnost souvisí s automobilismem. Třešinkou na dortu bude opět také adrenalinová náplň nedělní polední pauzy.

"Velký motoristický svátek je pochopitelně náročný na organizační přípravu, ale už nyní víme, že sportovní hodnota hlavních i doprovodných závodů bude hodně vysoká. Ve startovní listině truckerů je nyní přes dvacet jmen a to zaručuje velikou podívanou. Věřím, že všichni, kdo se přijdou podívat na tyhle závody jiných dimenzí, budou opět odcházet nadmíru spokojení. Takže všechny fanoušky srdečně zvu a můžu zaručit, že i letos budou největší závody roku stát za to," dodal na závěr Michal Marek.

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

chytrydopravce

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (21 hlasů)
  • ano (90 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz