Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

Revoluce v Praze: z nejdražšího benzínu v zemi se stal nejlevnější

Až do závěru února byl letošní vývoj cen pohonných hmot v ČR poklidný a v podstatě nudný. Pak se ale začaly dít věci. V Praze během pouhých pěti dnů klesla průměrná cena Naturalu 95 z 37,03 Kč/l na 35,59 Kč/l, tedy o 1,44 Kč/l! Jak je to možné?

„Řetězce Shell, OMV, Benzina, které jsou známé spíše nadprůměrnými cenami pohonných hmot, přikročili k razantnímu zlevnění benzínu. Na některých čerpacích stanicích se tak místo běžných 38 Kč/l objevilo například i velmi přátelských 34,90 Kč/l. V důsledku spadly ceny téměř po celé Praze pod úroveň celostátního průměru. Aktuálně nabízí benzín za příznivější ceny i řetězec Eni, takže Praha je nyní pro motoristy poměrně příjemné místo pro tankování," vysvětluje marketingový ředitel CCS Marek Paneš.

Byť se v ostatních regionech nic podobného neodehrálo, cena Naturalu 95 poklesla i v celorepublikovém průměru, a to zhruba o 0,10 Kč/l. V polovině minulého týden se tankovalo průměrně za 35,97 Kč/l, což je nejnižší hodnota od loňského podzimu. Řidiči dieselů mohou jen smutně kroutit hlavami, protože nafta žádné cenové dobrodružství neprožila - aktuálně stojí průměrně 36,09 Kč/l.

„Akce nejspíš cílila na uživatele soukromých vozů s benzínovými motory, kteří tankují ‚za vlastní.‘ Právě v této oblasti lze totiž očekávat nárůst zákazníků. Ve firmách mají naopak spíše diesely a tankování je tam méně závislé na ceně," říká Marek Paneš.

Kvůli divokému vývoji v Praze se stal nejdražším „benzínovým" regionem v ČR Jihomoravský kraj (36,40 Kč/l), což se stalo naposledy na začátku loňského roku. Nejdražší nafta zůstává v Praze, řidiči ji tam v polovině minulého týdne tankovali v průměru za 36,93 Kč/l. Naopak pražský benzín byl nejlevnější v zemi (35,54 Kč/l).

„Ačkoliv cenové prognózy se u pohonných hmot rovnají věštění z křišťálové koule, v tuto chvíli lze předpokládat, že přijde plošné zdražení. Cenový ráj v Praze po pár týdnech pravděpodobně pomine a do několika týdnů se projeví krize na Ukrajině. Ceny ropy ve světě už minulý týden vystoupaly na několikaměsíční maxima," říká Marek Paneš.


cena_phm_400

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

chytrydopravce

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (19 hlasů)
  • ano (90 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz