Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

Renault s pohonem CNG

Společnost Renault Trucks ČR s.r.o. rozšiřuje produktovou nabídku pro Českou republiku a Slovensko o vozidla s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). V průběhu března bylo první vozidlo Premium Distribution pro sběr komunálního odpadu testováno společností SITA CZ a.s. v Brně.
Renault Trucks ČR s.r.o. představil záměr uvést na český a slovenský trh vozidla s alternativním pohonem na veletrhu Autotec 2008. Současně zde představil vozidlo Premium Distribution s pohonem CNG, které se setkalo s velkým zájmem zákazníků i médií.

 

Renault s CNG pohonem

 

CNG dnes představuje skutečnou alternativu k tradičním palivům. Vozidla produkují výrazně méně škodlivin oproti vozidlům s pohonem na naftu. U plynového motoru jsou navíc výrazně sníženy emise hluku. Vozidla na CNG jsou proto vhodná především pro využití ve městském prostředí, například pro sběr komunálního odpadu, distribuci zboží nebo údržbu komunikací.
Vzhledem k rychlému rozvoji infrastruktury, včetně hustoty sítě plnicích stanic CNG, považuje Renault Trucks pohon na stlačený zemní plyn za skutečnou alternativu ke klasickému naftovému pohonu. Ke konci roku 2008 bylo celosvětově v provozu více než 3 000 vozidel Renault Trucks s pohonem na CNG. V rámci uvedení na trh vozidel na stlačený zemní plyn připravil dovozce Renault Trucks pro Českou republiku a Slovensko testovací program pro významné zákazníky ze sféry komunálních služeb. 16. března 2009 předal první vozidlo k testování společnosti SITA CZ a.s. v Brně, která je specialistou na služby v odpadovém hospodářství.

 

RENAULT s CNG pohonem

 

Jedná se o Renault Premium Distribution CNG pro sběr komunálního odpadu s konfigurací náprav 6x2*4. Vozidlo s nejvyšší legislativní hmotností 26 tun je osazeno motorem Cummins C Gas Plus s nejvyšším výkonem 280 k (max. kroutící moment 1 049 Nm). Automatická šestirychlostní převodovka Allison 3000 je ideální pro provoz v městském prostředí. Na podvozku je umístěno šest nádrží na stlačený zemní plyn, které vozidlu dodávají jízdní autonomii 200 km. Vozidlo je osazeno nástavbou pro sběr odpadů CITYLOADER. Nástavba je složena ze sběrného kontejneru Hüffermann s objemem 21 m3 a univerzálního vyklápěče, který dodala společnost Komunální technika s.r.o. Ve standardní nabídce na českém trhu se Renault Premium Distribution s pohonem na CNG objeví ve druhé polovině roku 2009.

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

chytrydopravce

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (37 hlasů)
  • ano (93 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz