Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

Nový Mercedes-Benz Antos

Německá automobilka brzy rozšíří svou rodinu nákladních vozů a kamionů o novou modelovou řadu Antos. Jedná se o první těžký nákladní vůz určený speciálně na krátké vzdálenosti. Oficiálně bude představen na zářijovém veletrhu IAA v Hannoveru, kde bude také oficiálně zahájen jeho prodej.
Vůz s krátkou a středně dlouhou kabinou, který se v současné době testuje v maskované podobě, nabídne širokou škálu motorů ve 13 výkonových kategoriích, které splňují normu Euro VI. Se zavedením nové řady Mercedes-Benz Antos se značka Mercedes-Benz stává prvním výrobcem, který bude mít ve své nabídce nákladní vozidlo pro velmi rozmanité požadavky na krátké vzdálenosti. Pokud hovoříme o těžké distribuční dopravě, jmenujme například rozvoz potravin a dalšího zboží do velkých supermarketů a jejich skladů. Antos by měl dopravcům a řidičům přinést snadnou a promyšlenou manipulaci, stejně jako vynikající účinnost. Designem a technikou se bude Mercedes-Benz Antos přibližovat novému Actrosu, jenž byl představen v minulém roce, ale velmi odlišné požadavky na provedení kabiny mu dávají vlastní charakter. Kabina široká 2,30 m určená pro krátké vzdálenosti bude k dispozici buď v krátké verzi „S" nebo středním provedení „M". Obě nabízejí přesvědčivou kombinaci snadného přístupu, optimalizované ergonomie a intuitivního ovládání.
Nová modelové řada bude osazena novými motory Euro VI „Blue Efficiency Power", jejichž produkce začala v Mannheimu v březnu tohoto roku. Celkem 13 výkonových verzí bude v nabídce od 175 kW (238 k) do 375 kW (510 k). Nová řada by se měla objevit v celkem 67 různých délkách rozvorů náprav v rozmezí od 2 650 mm do 6 700 mm. Pro zvýšení komfortu řidiče bude tyto motory možné kombinovat s plně automatickými převodovkami PowerShift. K zvýšení bezpečnosti přispěje řada aktivních a pasivních asistenčních systémů v čele s Active Brake Assist, který reaguje na stacionární překážky.

12a535_400

12a536_400

Martin Březina, Truck magazín

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

recavia

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (27 hlasů)
  • ano (93 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz