Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

Nová nákladní pneumatika pro stavebnictví

Continental vyvinul novou nákladní pneumatiku pro evropský stavební průmysl, která bude do sortimentu zařazena během jara. Pneumatika Continental HDC v rozměru 385/65 pro hnací nápravu s jednoduchou montáží bude poprvé použita u nového domíchávače betonu Mercedes-Benz Arocs Loader. Tyto speciální pneumatiky se zvýšenou nosností umožňují větší užitečné zatížení vozidla.
Přibližně polovina všech staveništních vozidel vykonává svou práci přímo na staveništích. Zhruba třetina dováží materiál a stavebniny a asi 15 procent je na cestách jako domíchávače betonových směsí. Proto speciálně pro domíchávače betonu 8x4/4, pro které je důležité celkové zatížení vozidla, Continental zkonstruoval novou pneumatiku, která je díky vyšší nosnosti vhodná pro jednomontáž na zadní nápravě, snižuje vlastní hmotnost vozidla, a umožňuje tak vyšší užitečnou zátěž.
Nová pneumatika Continental HDC 385/65 R 22.5 se indexem nosnosti 162 vykazuje 9,5 místo běžných 9,0 tun nosnosti. A navíc při snížení maximální nejvyšší dovolené rychlosti umožňuje zatížení nápravy dokonce 10 tunami. Silné bloky dezénu pneumatiky HDC 385/65 R 22.5 a směs mimořádně odolná vůči zářezům a vrypům v kombinaci s tvarem dezénu optimalizovaným pro dané použití a vysokou celkovou tuhostí zajišťují velmi dobrou trakci, odolnost vůči poškození a maximum provozních hodin. Pokud jde o spolehlivost a bezpečnost, zákazníci nic neriskují. Domíchávače betonu se většinou používají v jízdním dosahu zhruba 70 kilometrů. Větší vzdálenosti v podstatě nejsou možné, protože čerstvý beton v bubnu tvrdne přibližně po jedné až dvou - s kamenivem po maximálně třech - hodinách, a již by ho nebylo možné vypustit. U takto krátkých vzdáleností lze v případě závady rychle zajistit náhradní pneumatiku; defekty pneumatik vznikají obvykle především na staveništích, a ne při použití na silnici.


Martin Březina, Truck magazín

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

chytrydopravce

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (21 hlasů)
  • ano (90 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz