Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

Nová generace autobusů na palivové články

Nový autobus Mercedes-Benz Citaro FuelCELLHybrid slavil svojí světovou premiéru na světovém kongresu dopravních podniků UITP ve Vídni. Hybridní autobus s palivovými články je prvním zástupcem nové generace autobusů na palivové články od koncernu Daimler Buses.
Nový autobus v sobě slučuje přednosti před několika měsíci představeného autobusu
Citaro G BlueTec Hybrid kombinujícího dieselový a elektrický pohon a dále Citara s palivovými články, které je poháněno vodíkem a bezvadně se osvědčilo při flotilovém testování. Vynikající vlastností Citara FuelCELL Hybrid je jeho ekologický provoz: Během jízdy nedochází k emisím škodlivin a jízda je téměř nehlučná. Díky tomu je vhodný především pro nasazení do vysoce zatížených městských center a metropolí.
„Jako největší výrobce autobusů na světě s ambicí být vůdcem v technologické oblasti chceme být stále na špici na cestě k veřejné hromadné osobní přepravě bez emisí", řekl Hartmut Schick, ředitel Daimler Buses.
Mercedes-Benz Citaro FuelCELL-Hybrid byl vyvinut v rámci globální iniciativy „Shaping Future Transportation" pro užitková vozidla Daimler. Cílem této iniciativy je realizovat vizi bezemisního užitkového vozidla prostřednictvím čistých pohonných systémů a alternativních
paliv. Shaping Future Transportation v sobě zahrnuje ochranu zdrojů, snižování emisí všeho druhu a současně dosažení maximální možné bezpečnosti v provozu. Daimler Buses začne u této nové generace autobusů na palivové články s malou sérií asi 30 vozidel a bude je nabízet evropským dopravním podnikům.

 

Mercedes Benz Citaro - autobus na palivové články

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

recavia

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (37 hlasů)
  • ano (93 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz