Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

Kögel vzdoruje krizi

Kögel Fahrzeugwerke GmbH s hlavním sídlem v bavorském Burtenbachu ukončil rok 2008 s celkovým obratem celé skupiny na stejné úrovni jako roce 2007 (440 milionů eur), a to i navzdory strmému pádu poptávky. Z hlediska počtu vyrobených vozů došlo k mírnému snížení vyrobených vozidel.
Zejména druhá polovina roku byla poznamenána dramatickým poklesem přijatých objednávek na všech evropských trzích. V některých měsících činil pokles ve srovnání s minulým rokem mezi všemi výrobci až 80%. Kögel také zaznamenal strmý pád počtu přijatých objednávek, ačkoli ne v takovém rozsahu jako u ostatních výrobců. „Ze tří největších evropských výrobců návěsů odolal Kögel současné krizi na trhu návěsů nejlépe," uvedl obchodní ředitel Kögelu Andreas Berndmeyer.
      

koegelvzorujekrizi_400
                  
Upadající poptávka na trhu byla zřejmá již v květnu, ale až od června trh zkolaboval úplně. Kögel vyrobil v roce 2008 18 245 návěsů, což je pouze o 8% procent méně než v rekordním roce 2007, 12 409 strojů (cca dvě třetiny celkového počtu) však bylo vyrobeno v první polovině roku. Kögel byl jednou z prvních společností, která reagovala na negativní trend na trhu a snížila výrobu ještě před začátkem druhé poloviny roku. Navzdory snižující se poptávce Kögel v loňském roce nejenom upevnil svoji pozici třetího největšího výrobce v Německu, ale také navýšil tržní podíly. Při poklesu německého trhu návěsů a výměnných nástaveb (celkový počet registrací v tomto segmentu se v roce 2008 snížil o 0,6 procenta) Kögel zvýšil svůj podíl na trhu o 1,7 bodu na 14,9% a s 5 402 návěsy (růst o 14,7%) dosáhl na nejdůležitějším evropském trhu návěsů největšího rozvoje ze tří hlavních výrobců.
Největší růst v počtu vozidel byl zaznamenán v nejvýznamnějším segmentu, tj. mezi standardními valníkovými návěsy. Tady Kögel prodal o 493 návěsů více a dosáhl tržní podíl 20,3% (v loňském roce 17,4%). Na druhé straně byl nejsilnější relativní růst zaznamenán u skříňových návěsů - Kögel je nabízí pod označením Cargo-MAXX box. Tady Kögel uspěl ve více než zdvojnásobení počtu nově zaregistrovaných vozidel a rozšířil tak svůj podíl na německém trhu o 9,2 bodů na 17,9 procent. Nadprůměrný úspěch na německém trhu se u Kögelu odrazil i v podílech mezi domácím trhem a exportem Kögel - podíl exportovaných návěsů Kögel klesl na 59% (v roce 2007 67%), podíl domácího trhu se zvýšil na 41 % (v roce 2007 33%).

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

recavia

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (30 hlasů)
  • ano (93 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz