Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

Jak snížit náklady?

Pryč jsou doby kdy stojany na benzínových stanicích ukazovaly stále nižší a nižší částky.  Namísto ustálení či dalšího poklesu najednou ceny pohonných vyrazily prudce vzhůru. Řidiči se tak u čerpacích stanic v Česku dočkali nepříjemného překvapení. Dopravcům, kteří mají v době hospodářské krize už tak dost problémů, znepříjemňuje život ještě stále rostoucí cena benzínu a nafty. Řešení jak ušetřit se však nabízí.
Jedním z mála opravdu účinných řešení je instalace systému CarNet, který provádí neustálý monitoring stavu nádrže. „Měření stavu v nádrži vykonává přídavný plovák, který se instaluje přímo do palivové nádrže vozidla. Plovák je připojen na elektronické zařízení, které následně předává jednotce CarNet informaci o stavu paliva v nádrži. Jednotka je pak spolu s daty o poloze odesílá na centrální systém," vysvětluje Martin Šnajder, technik systému CarNet. Díky tomuto přístroji se zamezí hned několika faktorům, které způsobují ztráty. Jedním z nich jsou krádeže pohonných hmot zaměstnanci. Jejich zamezením se sníží vykazovaná spotřeba až o deset procent. U osobních automobilů můžete navíc přepnout tlačítko mezi služební a soukromou cestou a díky tomu  lépe rozlišit použití vozidla pro firemní nebo soukromé účely. Systém CarNet garantuje snížení provozních nákladů o 10 až 30% a přitom návratnost pořizovací ceny je velmi rychlá, během 2 - 4 měsíců.
Tento systém však dopravcům ušetří i v jiných směrech. Udržuje vaše auto pod neustálým dohledem a je schopen vygenerovat knihu jízd, tedy přesně změřit a zapsat cestu vozidla. „Jedním z největších problémů, které jsme dosud měli, bylo vytváření knihy jízd," říká  Dušan Toman, majitel speditérské společnosti Interfrigo z Brna. „Vždycky jsem musel minimálně dva dny v měsíci věnovat vyplňováním  jízdních dokladů, sčítání najetých kilometrů, spotřeby palivových hmot nebo počítání hodin, kdy byli řidiči na cestě. Pořídil jsem si tedy systém CarNet," dodává.

 

Jak snížit náklady ???

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

chytrydopravce

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (37 hlasů)
  • ano (93 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz