Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

Bezpečná školka se rozšiřuje, autoškola

Projekt společnosti Goodyear Dunlop Tires Czech nazvaný „Goodyear - Bezpečná školka", který je zaměřen na zvýšení bezpečnosti dětí z mateřských škol v rámci silničního provozu, byl v prvním roce své existence velmi kladně přijat, a tak se v roce 2009 rozrůstá o další aktivity. Navíc se mateřské školy nyní budou moci do projektu také aktivně zapojit. Záštitu nad projektem letos převzalo občanské sdružení Ústřední automotoklub České republiky, ÚAMK.
V rámci projektu „Goodyear - Bezpečná školka" obdrželo v roce 2008 přes 600 vybraných mateřských škol v České republice sadu reflexních vest pro děti a dospělé; každá sada obsahovala 20 dětských vest a 3 vesty pro dospělé. Projekt současně probíhal i na Slovensku, kde bylo vybráno téměř 400 mateřských škol. Celkem bylo distribuováno 24 500 kusů reflexních vest.
Statistiky sice uvádějí od roku 2005 postupné snižování počtu evidovaných dopravních nehod. V roce 2008 to bylo téměř o 20 % méně než v roce 2005. Klesá i počet usmrcených dětí při dopravních nehodách. Pokles za stejné období činí 56 % (39 a 17 dětí), ovšem i 17 dětských životů je vysoké číslo. Navíc jen v 1. čtvrtletí roku 2008 zemřely na českých silnicích 4 děti coby chodci. Pro totéž období roku 2009 je zatím kolonka úmrtí dětí-chodců prázdná.
Distribuované reflexní vesty děti nejen pasivně chrání tím, že zvyšují jejich viditelnost, ale zároveň jsou dobrým nástrojem, který jim ilustruje a připomíná, že silnice není hřiště a že se v jejím okolí mají pohybovat s maximální ostražitostí a dodržovat určitá pravidla. V rámci projektu proto byla také vytvořena nová stolní hra pro děti s názvem „Bezpečně do školky", která zábavnou formou učí děti-chodce, jak se pohybovat v okolí silnic a jak je přecházet. Hra již byla testována v několika mateřských školách s velmi pozitivními výsledky. Bude distribuována do letos zaregistrovaných mateřských škol spolu s reflexními vestami, kterých je pro Českou republiku a Slovensko připraveno 15 000 kusů.

 

Bezpečná školka, autoškolka

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

chytrydopravce

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (37 hlasů)
  • ano (93 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz