Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

Alfa Romeo GT

Jakoby nevěděli tvůrci značky Alfy Romeo chvilkově do čeho píchnout, a tak navrhli Alfu Romeo GT. Měla být spíše jakýmsi doplňkem modelových řad 147, 156 či pozdější 159. Jenže „GéTéčko" začalo slavit velký úspěch, nejen v Česku se stalo jedním z nejvyhledávanějších a nejoblíbenějších sportovně laděných vozů. Po našem testu se vůbec nedivím. Tohle kupé nejenže démonicky vypadá, ale ďáblíka skrývá i uvnitř.
Už když jsem vůz k testování vyzvedával, dostával se mi ihned pod kůži. Rudá barva, která prostě k alfě patří a nadmíru ji sluší, nezaměnitelný italský střih a dynamický vzhled - to bylo něco, co mě nesmírně přitahovalo a v té chvíli jsem nemyslel na nic jiného, než jak si ji vychutnám.
Alfa Romeo GT o délce 4489 mm, šířce 1763 a výšce 1366 je velice kompaktním vozem, podvozek si vypůjčila od modelu 156. Robustní příď přechází plynule k zadní části. Jak už bývá v posledních letech u této značky zvykem, přímo fascinuje přední maskou. Té v případě „GéTéčka" vévodí velký štít a mohutný nárazník s velkými průduchy. Přední světlomety nejsou až tak dravé a bez skel jako v případě například modelu 159, ale i tak do designu vkusně zapadají. Zadní nárazník je svou velikostí až maximalista, zadní světla nejsou naopak příliš velká. O velmi dobrou svítivost ale nemějte obavy. Slušivá jsou také paprskovitá kola, sportovní zpětná zrcátka a chromové kliky dveří. Vůz má také vkusné přední dveře otevíratelné ve velkém úhlu s bezrámovými okny. Prostě exteriér tohoto kupé vyvolává kolem sebe velkou a zaslouženou pozornost. Otáčeli se za námi jak muži, tak ženy. Iluze jsme si ale nedělali, dobře jsme věděli, že je to zásluhou tohoto vozu.

 

Dopravní portál -> testy aut -> alfa rome GT

 

Interiér testovaného modelu nás nenechal na pochybách, že se dvojice vpředu má opravdu cítit jako ve sportovním voze. V našem případě to bylo především díky příplatkovým sportovním sedadlům s velice příjemným čalouněním, které připomínalo hlazený semiš. Posez je nízký a sedadla vás díky výraznému bočnímu vedení pevně sevřou a v zatáčkách vás rozhodně do stran nepustí. Ovšem cestující s mírami XXL a více se budou v těchto sedadlech cítit přinejmenším stísněně a jejich sportovní ladění by jim mohlo přijít po chvíli až nepříjemné. Sportovní „GéTečko" zkrátka očekává rovnocenného partnera. Bohužel, výškově nastavitelné bylo pouze sedadlo řidiče. Vyzkoušeli jsme pochopitelně i sezení na zadních sedadlech. S mými 185 cm jsem se s nohami za přední sedadla docela dobře vešel, ale nad hlavou to bylo na doraz. Takže pokud dva dospělí vzadu, tak raději s výškou maximálně 180 cm. O pocit sportovního kokpitu se stará také řadící páka s úzkou vodící tyčí a kulovou hlavicí. Na vůz specifikace kupé nás příjemně překvapil zavazadlový prostor, který má základní objem 320 l, sklopením zadních sedadel se dá zvýšit až na 905 l. Vyklopením středové opěrky rukou na zadních sedadlech lze vzniknutý otvor využít k převážení dlouhých předmětů.

 

Dopravní portál -> testy aut -> alfa rome GT

 

Palubní deska vychází z modelu 147, je z kvalitních plastů a zejména vyvýšené středové výdechy ventilace dodávají interiéru na dravosti. Jenže má své chyby, ergonomie ovládacích prvků není zrovna hodna nějaké velké chvály. Navíc tlačítka ovládání audio soustavy jsou nezvykle malá. Takže se vám nezřídka stane, pokud tedy nemáte prsty velikosti špičky kulečníkového tága, že se prostě přehmátnete. V tomto směru by to chtělo určitě změnu. Nemohl jsem si pomoct ani ovládáním na volantu, neboť tam prostě nebylo. Volant je alespoň výškově nastavitelný a hlavně - výborně se drží. Vlevo pod ním můžete využít páčku tempomatu. Elegantní je kaplička za ním, která skrývá kruhové přístroje s bílým podkladem a displej palubního počítače. Vše je velice dobře čitelné i za ostrého slunce.

 

Dopravní portál -> testy aut -> alfa rome GT

 

Pod kapotou se skrýval základní zážehový motor 1,8 TS se zdvihovým objemem 1747 cm³, maximálním výkonem 103 kW (140 k) při 6500 ot./min a největším točivým momentem 163 Nm při 3900 ot./min. Tyto hodnoty z něj nedělají nějakou raketu, ale jízda je s ním příjemně dynamická. Sice je spojen jen s pětistupňovou převodovkou, ovšem pro klidnou jízdu i ve vyšších rychlostech jsou jednotlivé stupně delší a jejich tah je plynulý i od nízkých k vysokým otáčkám. Maximální rychlost je 200 km/h, zrychlení z 0 na 100 km pak 10,6 s.
Jízdní vlastnosti jsou na vysoké úrovni, zejména co se týká zatáček. Kompaktní karoserii skvěle doplňuje sportovní, výborný a komunikativní podvozek. Vůz, jak se říká, sedí jako přibitý, utrhnout ho v zatáčce dá velké úsilí. Hrát si z plynovým a brzdovým pedálem je doslova potěšením, stejně tak s přesným řazením. Auto můžete bez problémů točit až k 7000 otáček, přitom se chová velice klidně a v interiéru o něm prakticky nevíte. To je bezesporu velká výhoda osmnáctistovky. Stejně tak spotřeba, která činila v našem poměrně ostrém průměru 7,3 l na 100 km. Pokud byste však chtěli čistě sportovní verzi, museli byste mít pod kapotou benzinový motor 3,2 l. Pro příznivce dieselových agregátů má Alfa Romeo v nabídce motor 1,9 JTD. Asi za největší slabinu jízdních vlastností tohoto modelu bych označil velice malý poloměr otáčení, který vás nutí k nečekanému couvání.

 

Dopravní portál -> testy aut -> alfa rome GT

 

Alfa Romeo GT je vůz, který bezesporu dobře vypadá a není divu, že se stále dobře prodává. Je středem pozornosti, určený mladším generacím a sluší mužům i ženám. Dopřeje vám skutečnou radost z jízdy a lze ho získat za solidní peníze. Atraktivní kupé s výbornými jízdními vlastnostmi pořídíte v základní verzi za 742 000 korun.

 

Dopravní portál -> testy aut -> alfa rome GT

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

recavia

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (37 hlasů)
  • ano (93 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz