Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

Alfa Romeo 159 Sportwagon 1,9 JTD Q-Tronic

Skvost mezi automaty

S motorem 1,9 JTD jsme si převzal klasickou parádnici 159 Sportwagon. Síla motoru 110 kW (150 k) naprosto dostačující, s výborným podvozkem vám dopřeje dynamickou a pohodlnou jízdu. Designově je prakticky stejná jako model TI, je vlastně jen o něco málo vyšší bez luxusních prvků. Nás však zajímal hlavně jeden komponent. V řadě variant jako bonus k delším trasám nabízí italská značka automatickou převodovku Q-Tronic, která potěšila i fandu manuálního řízení.
Písmeno „Q" se zde opakuje jako téma použité již pro technologii „Q4" pohonu všech čtyř kol, termín Tronic pak vysvětluje, že celý systém je řízený elektronickou jednotkou, která optimálním a inteligentní

Dopravní portál  -> testy aut -> Alfa Romeo 159 Sportwagon 1,9 JTD Q-Tronic
m způsobem ovládá řazení. Ovládání  převodovky Q-Tronic dovoluje jednoduchými přesuny volicí páky řídit vozidlo v automatickém režimu, kdy jsou k dispozici všechny funkce vlastní automatickým převodovkám (parkování, zpětný chod, neutrál a drive), nebo v sekvenčním režimu. Automatický převod zajišťuje sám o sobě lepší využití výkonů motoru a vyšší komfort především při řízení ve městě. Kdo se ale nechce vzdát zábavy ze sportovní jízdy, může si lehce přepnout do sekvenčního režimu jako převodovku s pevnými, sekvenčně ovládanými převodovými stupni. Jedna poloha směrem nahoru (značka „+") umožňuje přejít na vyšší rychlostní stupeň, zatímco směrem dolů (značka „-") na nižší. I v tomto režimu systém řidiči zaručuje možnost zachovat sportovní jízdu vzhledem k tomu, že na rozdíl od sekvenčních převodovek nabízených konkurencí zařízení Q-Tronic nenutí řadit ve vysokých otáčkách, ale záleží na řidiči, kdy chce přeřadit.

Ve verzi s motorem 2,4 JTD nabízí převodovka Q-Tronic také funkci „Sport - Winter". Po nastartování vozu s pákou v poloze D je aktivní režim Comfort, který upřednostňuje hladké přechody mezi jednotlivými rychlostními stupni a vyváženou spotřebu paliva díky zařazovaní jednotlivých rychlostních poměrů při relativně nízkých otáčkách. Stisknutím tlačítka po straně páky lze přejít na režim „Sport", který podtrhuje výkon a zajišťuje brilantní a zábavné řízení díky řazení rychlostních stupňů prováděné při vyšších otáčkách motoru. Když se přidrží na delší dobu stisknuté totéž tlačítko, lze přejít do režimu „Winter", který je určen k udržení maximální adheze v případě, že je povrch vozovky mimořádně zrádný  jako v případě zasněžených cest. Jako že nejsem příznivcem „automatů" a rád si dělám s řazením co chci já, tak v tomto případě je na místě rovněž pochvala. Q-Tronicu bych jen vyčetl pomalejší reakci při rozjezdu z klidu. Při jízdě ale reaguje velice rychle, řadí si skutečně inteligentně a hlavně, o řazení vlastně nevíte. Takže vážení příznivci automatických převodovek, tady je jeden ze skvostů současné techniky.

Alfa Romeo 1,9 JTD Q-Tronic

Délka: 4660 mm
Šířka: 1828 mm
Výška: 1417 mm
Rozvor: 2700 mm
Motor: přeplňovaný vznětový čtyřválec
Zdvihový objem: 1910 cm3
Maximální výkon: 110 kW (150 k) při 4000/min
Maximální toč. moment: 320 Nm při 2000/min
Maximální rychlost: 205 km/h
Zrychlení 0 - 100 km/h: 9,8 s
Spotřeba
Město:
10,1 l/100 km
Mimo město: 5,6 l/100 km
Kombinovaná: 7,2 l/100 km
Objem zavazadlového prostoru: 445 l
Objem palivové nádrže: 70 l
Celková hmotnost: 1590 kg
Základní cena: 961 000,- Kč

 

 

 

Dopravní portál  -> testy aut -> Alfa Romeo 159 Sportwagon 1,9 JTD Q-Tronic

 

Dopravní portál  -> testy aut -> Alfa Romeo 159 Sportwagon 1,9 JTD Q-Tronic

 

Dopravní portál  -> testy aut -> Alfa Romeo 159 Sportwagon 1,9 JTD Q-Tronic

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

chytrydopravce

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (30 hlasů)
  • ano (93 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz