Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

Alfa Romeo 147 Q2

147 + Q2 = JISTOTA STABILITY
Pokud vaše drahá polovička touží po atraktivní Alfě Romeo, ale přece jen má respekt z velkého vozu, nabízí se Alfa Romeo 147. Tu lze označit za malý a stále velice hezký vůz. Pětidvéřová verze díky otevírání zadních dveří v oknech klame dojmem kupé. I Alfa 147 se chlubí nezaměnitelným nasávacím otvorem jakoby s cílem zapíchnout se až do vozovky, což stejně jako u dalších modelů odsunulo SPZ do levé části předního nárazníku. Linie předních světel je podobná, zadní části dominuje mohutný nárazník a stejně jako vpředu dravý tvar světel. Zkrátka pohled zepředu a zezadu nenechá osobitý italský design hned tak někoho chladným.

I když už se hovoří o nové generaci verze „stočtyřicetsedmičky" (začátek roku 2009?), která se prodává už sedmým rokem, její úspěšné tažení designéry k příliš velkým změnám poměrně dlouhou dobu nutit nemuselo. Přesto tvůrci ale nesložili ruce do klína a současná Alfa 147 nabízí oproti původní „zakladatelce" úspěšných prodejních čísel několik doladění exteriéru a interiéru. Hlavně však doznal vylepšení vznětový motor 1,9 JTD (Multijet) zvýšením výkonu o 7,4 kW (10 k) na současných 110 kW, v motoristické hantýrce na 150 koní. A co znamená nové Q2? V označení modelu 147, ale také GT, má svůj velký význam. Jedná se totiž o novinku v podobě samosvorného diferenciálu Torsen na přední nápravě (u vozů se stálým pohonem všech kol je zákazník na samosvorné diferenciály upozorněn označením Q4).  
Alfa Romeo si vyslechla mnoho chvály na velmi dobré jízdní vlastnosti a bezpečnou jízdu. O to se stará velmi vydařený podvozek s přední lichoběžníkovou nápravou. Přesně řečeno, dokonalou lichoběžníkovou nápravu s vysokou těhlicí dnes žádné jiné auto kompaktní třídy nemá, a to staví Alfu do silné pozice. Pro mnohé příznivce této značky je samosvorný diferenciál na přední nápravě určitě zajímavou a přínosnou novinkou. O co tedy přesně jde? Diferenciál Torsen je znám hlavně jako účinný mechanický „rozdělovač" točivého momentu mezi nápravy. Samosvorný diferenciál bývá obvykle přemostěn a uzavírán viskózní spojkou. To má však svá pro i proti. Sice zabraňuje ztrátám trakce, a tím i tahu prokluzem odlehčeného vnitřního kola při výjezdu ze zatáčky, avšak také nutí obě kola točit se stejně rychle, čímž zvyšuje nedotáčivost při průjezdech ostrých zatáček. Jeho svornost totiž zahřáním lamel iniciuje rozdíl otáček, k němuž dochází nejen při prokluzu některého z kol, ale i při normální jízdě.
Torsen, poprvé vpředu, má z tohoto pohledu mnohem výhodnější vlastnosti. Nereaguje totiž na samotný rozdíl otáček, ale na rozdíl momentů. Pokud některé z kol proklouzne, sníží se na jeho hnací hřídeli točivý moment a právě to iniciuje zakousnutí šnekových kol uvnitř torsenu. Samotný rozdíl otáček nikoliv. Tím může diferenciál uzavřít v jakémkoliv poměru otáček, ne jen 1:1 jako diferenciály přemostěné uzavíracím zařízením. Zabraňuje protočení kol, aniž by je nutil točit se stejně rychle a zvyšoval tak nedotáčivost vozidla. Výrazně tak zkvalitňuje jízdní vlastnosti, zejména při výjezdu ze zatáček, kde skvěle drží stopu a stabilitu. Tím zvyšuje i bezpečnost jízdy. Výhodou je i na kluzké vozovce, kde funguje jako předeliminátor prokluzu kol, předchází a zároveň spolupracuje s protiprokluzový a stabilizačním systémem ASR/VDC. Zkrátka jízda s Alfou 147 je s tímto technickým řešením a potenciálem testovaného motoru 1,9 JTD o síle 110 kW ještě větší hrou, než dříve.

Alfa Romeo 147 1,9 JTD Q2

Délka: 4223 mm
Šířka: 1729 mm
Výška: 1442 mm
Rozvor: 2546 mm
Motor: přeplňovaný vznětový čtyřválec
Zdvihový objem: 1910 cm3
Maximální výkon: 110 kW (150 k) při 4000/min
Maximální toč. moment: 305 Nm při 2000/min
Maximální rychlost: 208 km/h
Zrychlení 0 - 100 km/h: 8,8 s
Spotřeba
Město:
8 l/100 km
Mimo město: 4,7 l/100 km
Kombinovaná: 5,9 l/100 km
Objem zavazadlového prostoru: 280/1030 l
Objem palivové nádrže: 60 l
Celková hmotnost: 1310 kg
Základní cena: 704 000,- Kč

 

Dopravní portál -> Testy aut - > Alfa Romeo 147 Q2

 

Dopravní portál -> Testy aut - > Alfa Romeo 147 Q2

 

Dopravní portál -> Testy aut - > Alfa Romeo 147 Q2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

recavia

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (30 hlasů)
  • ano (93 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz