Návrat na hlavní stránku

Hledej v katalogu firem:

NADACE
 

10 nových autobusů pro Student Agency

Největší autobusový dopravce na dálkových linkách v ČR, Student Agency, rozšířil svou flotilu o dalších 10 nových autobusů značky Scania Irizar PB 15/3,7 na podvozku Scania K480EB6x2, v zákaznickém provedení Fun and Relax. Jeden z nově pořízených autobusů navíc nese pořadové číslo200 aje tak celkově dvoustým autobusem žluté flotily za celou dobu jejího desetiletého provozu. Nové autobusy budou nasazeny zejména na vnitrostátní linku Praha - Český Krumlov a mezinárodní linku Praha - Berlín.

Základ špičkové techniky tvoří osvědčený robustní podvozek ze Södertälje s motorem uloženým podélně v zádi a pohánějícím kola druhé nápravy, který je vybaven také řízením kol vlečené třetí nápravy. Klíčovým prvkem vozidla je kapalinou chlazený přeplňovaný vznětový řadový šestiválec DC 13 07 typu 480 o výkonu 353 kW při 1 900/min s točivým momentem 2 500 Nm při 1 000-1 300/min. Splňuje limity normy Euro 5 s využitím recirkulace výfukových plynů (EGR) bez nutnosti aplikace katalytického činidla AdBlue. Na všech kolech jsou instalovány kotoučové brzdy s elektronicky řízenou funkcí EBS (samozřejmostí je ABS a ESP poslední generace), použit je vícestupňový retardér R3500. Vzduchotlakové odpružení nepostrádá možnost přenášení zátěže mezi druhou a třetí nápravou, ale ani zvyšování/snižování světlé výšky a postranního náklonu (kneelingu) usnadňujícího nástup a výstup cestujících. Rozměrná nádrž paliva má objem1 000 litrů. Významným prvkem vybavení vozidla je Communicator C200 poskytující uživateli velmi podrobné informace o provozu vozidla i technice jízdy řidiče nepřetržitým přenosem provozních dat do centrály dopravce v reálném čase. Patnáctimetrová dvoudveřová vysokopodlažní (celková výška3 700 mm), velmi elegantní, velkoryse prosklená a mimořádně úspěšně aerodynamicky vyladěná karoserie Irizar PB disponuje ve verzi pro Student Agency přepravní kapacitou 63+1+1 míst a rozměrným zamykatelným prostorem pro zavazadla pod podlahou mezi dveřmi.

Martin Březina, TRUCK magazín

vrátit se zpět
Info

Svět aut

HCS

recavia

Anketa

Měla podle vás kampaň Ministerstva vnitra „Nemyslíš? Zaplatíš!“ pozitivní dopad?

  • ne (30 hlasů)
  • ano (93 hlasů)

Ke stažení

Top partneři

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
maloobchodní prodej vozidel společnosto Mercedes-Benz

TOPlist

Truck Servis

Prodej krátkodobě použité nákladní techniky.

více informací
 

Databanka nákladů

Logistický systém společnosti TIMOCOM, kde nacházejí dopravní firmy přepravní zakázky z celé Evropy od prověřených zasilatelů z řad výrobních a obchodních společností

více informací
 

Prodej Pneu online

Velký výběr pneumatik z renomovaného internetového obchodu.

více informací
 

Truck seznamka

Najděte si svého ideálního partnera

více informací
 

Volná pracovní místa

Nabídka práce v oblasti dopravy a logistiky.

více informací
 


www.truckmagazin.cz www.truckservis.com/ www.nasedniajed.cz